Naga MarketsFOMCMożna by rzec, że gdy Jerome Powell zabiera głos – rynki milkną. W środę ponownie inwestorzy usłyszą przewodniczącego amerykańskiej Rezerwy Federalnej (FED) podczas konferencji prasowej podsumowującej wieczorną decyzję w sprawie stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się wyraźniejszych ruchów w wykonaniu banku centralnego co zdaniem ekspertów może wspomóc dolara amerykańskiego. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Orbex.

  • Analitycy są zgodni, że w środę Fed wstrzyma się od ważnych decyzji
  • Jeżeli Powell udowodni, że FOMC posiada jeszcze w swoim magazynku naboje polityki pieniężnej to zyskiwać może giełda. Jeżeli mu się nie uda, to rynek liczy na rajd uwolnienia dolara amerykańskiego
  • Podsumowanie posiedzenia Fed zaplanowano na godzinę 20:00, konferencję Powella w formie wideokonferencji o 20:30

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs dolara i Wall Street niecierpliwie czekają na 20:00 i podsumowanie posiedzenia Fed

Ekonomiści dużych banków są zgodni, że po serii ważnych decyzji w zakresie polityki pieniężnej i bezprecedensowej zmiany podejścia do dodruku pieniądza, Fed potrzebuje chwili przerwy. W efekcie kwietniowe posiedzenie nie przyniesie żadnych decyzji, a oczekiwanie jak rozwinie się sytuacja rynkowa oraz jak dotychczasowe narzędzia sprawdzają się w obliczu kryzysu gospodarczego.

 Fed niewątpliwie podkreśli, że negatywne konsekwencje ekonomiczne koronawirusa będą poważne. Spodziewamy się w kwietniu stopy bezrobocia w USA na poziomie około 17-20% i wraz z byłymi przewodniczącymi Fed Bernanke i Yellen nie oczekujemy ożywienia w kształcie litery V, a raczej w kształcie litery U – twierdzą analitycy Nordea.

Zobacz również: Fed w środę wstrzyma się od ważnych decyzji, uważa David Jones (Capital.com)

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker Orbex:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA ORBEX I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBPUSD – podwójny RGR, w tle krzyż śmierci… – 29.04.2020
Następny artykułFXCM wprowadza bezprowizyjny handel na CFD akcyjnych
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here