Naga MarketsFED, FOMC, Rezerwa Federalna, Comparic
Poznaliśmy protokoły ze styczniowego posiedzenia FOMC

O godzinie 20:00 rynki poznały protokoły (minutes) z posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), które miało miejsce 26-27 stycznia bieżącego roku. Zgodnie z oczekiwaniami ekspertów minutki pokazały, że część członków FOMC wskazywała na rosnące ryzyko spadków prognoz gospodarczych oraz inflacyjnych.


Pełną treść FOMC minutes można znaleźć pod linkiem. Poniżej prezentujemy natomiast najistotniejsze nagłówki z całego dokumentu:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Dla kilku członków FED prognozy inflacyjne są coraz bardziej niepewne
  • Większość zwracała uwagę na silny rynek pracy
  • Obawy o negatywny wpływ Chin na USA
  • Inflacja w średnim terminie powinna wzrastać do 2%
  • Czas podwyżek stóp procentowych będzie zależał od danych makroekonomicznych
  • Wzrost gospodarczy umiarkowany
  • W momencie gdy zawirowania na ropie i dolarze ustąpią, inflacja odbije w górę
  • Powyższe czynniki nie powinny blokować wzrostów inflacyjnych w długim okresie

Zobacz również: Nie obwiniajcie Fed o spadki na giełdzie!

Większość członków było gotowa przyznać, że ryzyko wzrasta, cały czas nie chcą jednak oficjalnie wycofać się z dotychczasowych prognoz. Jak na razie wygląda to bardziej na stanowisko „pożyjemy zobaczymy” niż próbę wycofywania się z kolejnych podwyżek stóp procentowych na przestrzeni 2016 roku. Jeżeli parkiety giełdowe odbiją, a sytuacja na ropie się unormuje, wtedy wycena podwyżek stóp również powinna ruszyć w górę.

Jeżeli chodzi o wycenę protokołów przez rynek, to widzieliśmy sporą mieszankę nastrojów. Początkowo EUR/USD rosło – po rozrysowaniu się jednak dwóch świec popytowych na wykresie M5 widzieliśmy dynamiczniejsze osunięcie. Ostatecznie zmienność po publikacji zmieściła się w zakresie niespełna 40 pipsów. Obecnie widać, ze cena powraca do poziomów sprzed godziny 20:00:

EURUSDM5 17.02

Jeżeli chodzi natomiast na USD/JPY to królowały głównie osunięcia. Cena na moment cofnęła się do 113.368, obecnie jednak porusza się nad 113.73. Na kontraktach futures S&P500 rysowały się natomiast sesyjne szczyty:

US500M5 17.02

invest

Kolejne posiedzenie FED dopiero 15-16 marca. Chociaż jeszcze jakiś czas temu prawie wszyscy byli pewni, że przyniesie podwyżkę stóp, to obecnie nie jest to takie pewne. Jaka jest Wasza opinia na ten temat?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here