Naga MarketsZgodnie z opublikowanymi o godzinie 20:00 protokołami z lipcowego posiedzenia FOMC, większość przedstawicieli amerykańskiego banku centralnego wspiera rozpoczęcie programu zacieśniania ilościowego (QT) od września. Dolar w reakcji na publikację osłabiał się.


Zbliżamy się do redukcji sumy bilansowej?

Redukcja rozdmuchanej do ogromnych rozmiarów ostatnimi trzema edycjami programu luzowania ilościowego (QE) sumy bilansowej, jest obecnie wyczekiwana z niecierpliwością przez rynki. Dziwić może więc spadkowa reakcja USD po FOMC minutes, w których znalazła się informacja o wsparciu pomysłu redukcji bilansu już we wrześniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sporo uwagi poświęcono również tematowi inflacji – zdania w tym zakresie były mocno podzielone. Część oficjeli spodziewa się wyraźnej stabilizacji w kolejnych latach, inni natomiast jasno mówią o swoich obawach w związku z ostatnimi spadkami wskaźnika.

Pełna treść protokołów FOMC dostępna jest na stronie Rezerwy Federalnej. Od lipcowego posiedzenia mija już kilka tygodni i od tego czasu notowania Eurodolara przemieszczały się raczej w kierunku północnym. Dzisiejsza publikacja również wywołała podażowe ruchy na USD, dzięki czemu EUR/USD rozrysował nowe maksima środowe, pokonując wcześniejszy szczyt na 1.1750:

Wyraźniej tracił także USD/JPY, deprecjacja zatrzymała się jednak na okrągłym poziomie psychologicznym 110.00, który obecnie powinien pełnić role wsparcia.

Invalid mfunc tag syntax. The correct format is: <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc PHP code --><!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY --> or <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc -->PHP code<!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY -->.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here