Naga MarketsFOMC minutes: Kurs dolara w dół, EUR/USD odbija, S&P 500 bez reakcjiFOMC minutes przetoczyły się w środowy wieczór bez większego echa przez rynek, jednak z zauważalnym akcentem w przypadku walut. Dokument opublikowany o godzinie 20:00 wywołał skromne osłabienie kursu dolara i powrót EUR/USD nad poziom 1,17 dol., a aprecjacja sięgała 0,25%. W tym samym czasie indeks S&P 500 poruszał się płasko w okolicach tygodniowych minimów, a indeks dolara trzymał poziomu 93,1 pkt.

Kurs dolara i S&P 500 bez większej reakcji na FOMC minutes

Protokół ze spotkania 27-28 lipca, który został opublikowany o godzinie 20:00 obejmuje sesję, na której Fed stwierdził, że nadal silnie wierzy w ożywienie gospodarcze w USA. Decydenci kontynuowali również układanie planów dotyczących ostatecznego zakończenia przez bank centralny miesięcznych zakupów obligacji skarbowych i papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką (MBS) o wartości 120 miliardów dolarów.Przedstawiciele FOMC wyrazili szereg poglądów na temat odpowiedniego tempa ograniczania skupu aktywów, gdy warunki gospodarcze spełnią kryterium określone w wytycznych Komitetu.

Jednocześnie wskazywali, że standardy podnoszenia docelowego przedziału dla stopy funduszy federalnych różnią się od tych związanych ze zmniejszaniem zakupów aktywów i zauważyli, że czas podjęcia tych działań będzie zależał od przebiegu sytuacji gospodarczej.

– Kilku uczestników zauważyło, że wcześniejszemu rozpoczęciu ograniczania mogłoby towarzyszyć bardziej stopniowe zmniejszanie tempa zakupów i że takie połączenie mogłoby złagodzić ryzyko nadmiernego zaostrzenia warunków finansowych w odpowiedzi na ogłoszenie ograniczania – napisano w protokołach.

Przed FOMC minutes para walutowa EUR/USD znajdowała się poniżej poziomu 1,17 dol., jednak po godzinie 20:00 mocniej odbijała (0,25%) i zostawiła w tyle kilkumiesięczne dołki.

 

– Minutes zgodnie z oczekiwaniami pokazują, że większość członków widzi szanse na tapering w tym roku, ze względu na wyraźny progres sytuacji w gospodarce. Fed obawia się ryzyka związanego ze zbyt dużym luzowaniem.

invest

Widać, że jest jednak szansa na tapering szybciej niż chciałby tego Powell. Widać jednak realizacje zysków na dolarze. Co więcej, wcześniej oczekiwano, że minutes pokaże wyraźną chęć taperingu – komentowali analitycy XTB.

Sprawdź kurs euro do dolara (EUR/USD) na wykresie w czasie rzeczywistym:

Źródło: Tradingview.com

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Poprzedni artykułKursy walut. Polski złoty łapie grunt pod nogami. Funt kosztuje 5,35 zł, euro niecałe 4,56 zł (kurs dolara i franka)
Następny artykułKGHM liczy na ustawowe zwolnienie z opłaty mocowej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here