Naga MarketsKurs dolara (USD) w dół, gdy Fed rozważa zwiększyć program skupu aktywówAmerykańscy bankierzy centralni wyglądają na gotowych do omówienia przyszłości programu skupu aktywów Rezerwy Federalnej, kiedy spotkają się ponownie w listopadzie, potencjalnie zwiastując zmianę w kupowanych produktach lub wzrost ilości dotychczas kupowanych. Indeks dolara (DXY) spadł w środę wieczorem do poziomu 93,57, a dziś o poranku przedłuża ten impuls docierając w okolice 93,50.

  • Decydenci stwierdzili, że brak wsparcia fiskalnego zaszkodziłby ożywieniu w USA
  • Urzędnicy raczej nie rozważają ograniczenia zakupów
  • Następne spotkanie odbędzie się 4-5 listopada, dzień po wyborach prezydenckich w USA
  • Fed obawia się o stabilność finansową, wzrost liczby upadłości i niewypłacalności

Zerowe stopy, dopóki rynek pracy nie osiągnie maksymalnego zatrudnienia, a inflacja 2%

Protokół z posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) opublikowany w środę pokazał, że niektórzy uczestnicy zauważyli, iż na przyszłych posiedzeniach należałoby dokładniej ocenić i zakomunikować, w jaki sposób program skupu aktywów komitetu mógłby najlepiej wspierać podwójny cel banku tj. stabilność cen i maksymalne trwałe zatrudnienie.

Gotowość niektórych urzędników do zbadania programu kupowania obligacji sygnalizuje, że byliby otwarci na zmianę lub zwiększenie zakupów – być może jeszcze przed końcem roku – jako sposób na dalsze wzmocnienie spowalniającego ożywienia gospodarczego po zgubnych skutkach pandemii. Urzędnicy raczej nie rozważają ograniczenia zakupów. Następne spotkanie odbędzie się 4-5 listopada, dzień po wyborach prezydenckich w USA.

Cele Fed najwcześniej w 2023 lub 2024 roku

FOMCDecydenci uzgodnili na wrześniowym posiedzeniu, że utrzymają stopy procentowe na poziomie bliskim zeru, dopóki rynek pracy nie osiągnie maksymalnego zatrudnienia, a inflacja 2%, która przez pewien czas powinna być na dobrej drodze do umiarkowanego przekroczenia tego celu. Prognozy opublikowane 16 września pokazały, że urzędnicy nie spodziewają się, że gospodarka osiągnie te cele do 2023 lub 2024 roku.

Amerykańscy bankierzy centralni zgodzili się również nadal kupować obligacje skarbowe i obligacje zabezpieczone hipotecznie w łącznym tempie około 120 miliardów dolarów miesięcznie.

Na nadchodzących spotkaniach urzędnicy najprawdopodobniej będą starać się zapewnić większe wsparcie polityki pieniężnej poprzez zwiększenie ilości kupowanych papierów skarbowych i papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką, aby obniżyć koszty pożyczek dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw.

Kondycja gospodarki zależna od dalszych wydarzeń wokół pandemii

Stopy „overnight” będą prawdopodobnie przez długie lata przypięte do poziomu zera, a decydenci mogą również przesunąć niektóre bieżące zakupy obligacji z papierów wartościowych z terminem zapadalności za mniej niż trzy lata na te, których termin zapadalności jest dłuższy niż trzy lata. Mogłoby to pomóc obniżyć długoterminowe stopy bez zwiększania ogólnego poziomu zakupów.

Decydenci powtórzyli także swoją mantrę, że ścieżka amerykańskiej gospodarki będzie zależeć od ścieżki wydarzeń wokół pandemii. Jednak z protokołów wynika, że ​​wielu urzędników obniży i tak już słabe prognozy, jeśli w Waszyngtonie nie pojawi się nowe porozumienie w sprawie pomocy fiskalnej.

Wielu uczestników zauważyło, że ich perspektywy gospodarcze zakładały dodatkowe wsparcie fiskalne i że jeśli przyszłe wsparcie fiskalne będzie znacznie mniejsze lub pojawi się znacznie później niż oczekiwali, tempo ożywienia może być wolniejsze niż pierwotnie prognozowano – czytamy w protokole.

Fed obawia się o stabilność finansową, wzrost liczby upadłości i niewypłacalności

Decydenci wykazywali również zwiększone obawy o stabilność finansową, jeśli recesja będzie się dalej przedłużać.

Podczas gdy ryzyko kolejnego rozległego zamknięcia gospodarczego spadło, uczestnicy nadal są zaniepokojeni możliwością wystąpienia dodatkowych negatywnych skutków pandemii, które mogłyby zagrozić odbudowie. Taki scenariusz może skutkować wzrostem liczby upadłości i niewypłacalności, obciążyć system finansowy i prowadzić do zakłóceń w przepływie kredytów do gospodarstw domowych i przedsiębiorstw – podkreślono w raporcie.

Plus500

Dolar spada po minutach FOMC. Indeks zbliża się do październikowych dołków

Indeks dolara (DXY) po wieczornych minutkach FOMC uległ deprecjacji, która jest kontynuowana w czwartek rano. Tym samym kurs ponownie zbliżył się w okolice październikowych dołków, a ich przebicie otworzy drogę w kierunku głównej strefy wsparcia wynikającej z konfluencji wzrostowej linii trendu i tegorocznego minimum 91,75. Z drugiej strony dopiero wzrost powyżej oporu 94,65 i jego trwałe przebicie wyhamuje presje sprzedających.

Kurs indeksu dolara na interwale dziennym, tradingview
Kurs indeksu dolara na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here