Naga MarketsZgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, po godzinie 20:00 poznaliśmy protokoły z marcowego posiedzenia FOMC. Reakcja par z dolarem w zakresie około kilkudziesięciu pipsów była dosyć mieszana, ostatecznie jednak greenback zyskiwał.


Redukcja bilansu finansowego FOMC w 2017 roku?

Z FOMC minutes, których pełną treść znaleźć można pod linkiem, jasno wynika, że większość oficjeli FED jest za redukcją bilansu finansowego banku centralnego w kolejnej części bieżącego roku. Poniżej najważniejsze informacje zebrane w podpunktach:

  • Zarówno papiery wartościowe i MBSy powinny być częścią reinwestycji w ramach bilansu finansowego
  • Zmiana polityki pieniężnej powinna być komunikowana ze sporym wyprzedzeniem przed wprowadzeniem rzeczywistych modyfikacji
  • Stopniowe podwyżki stóp procentowych nadal jak najbardziej właściwe
  • Brak pewności co do tego jak nowa administracja i polityka fiskalna wpłynie na gospodarkę
  • Styczniowe spowolnienie wskaźników konsumpcyjnych powinno być przejściowe
  • Oficjele podzieleni odnośnie tego czy inflacja znalazła się już w okolicach docelowych poziomów
  • Dyskutowano na temat plusów i minusów redukcji bilansu finansowego

USD w początkowej reakcji delikatnie w górę. Rynki otrzymały informację, której oczekiwały – FED przymierza się do normalizacji swojego bilansu. Zabrakło jednak konkretów (co nie powinno jednak nikogo dziwić) – nadal nie wiem w jaki sposób Rezerwa Federalna będzie redukowała bilans i czy wpłynie to na ilość podwyżek stóp procentowych w 2017 i 2018 roku.

Sytuacja na parach z USD po protokołach FOMC

EUR/USD testował dołki wyznaczane w trakcie wtorkowej sesji w okolicach 1.06343. Są to najniższe poziomy od połowy marca:

EUR/USD H1

AUD/USD mocno niezdecydowany w zakresie kilkudziesięciu pipsów, ostatecznie jednak w górę na korzyść dolara australijskiego. Cały czas pod linią trendu łączącą niższe szczyty intraday:

AUD/USD M5

USD/JPY także początkowo nie wiedział jaki kierunek obrać, ostatecznie testował jednak środowe maksima, od których odbijał:

USD/JPY H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here