Naga MarketsKurs dolara (EUR/USD) zyskuje. Awersja do ryzyka po minutkach FOMCProtokoły z posiedzenia Federalnego Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC) tzw. minutes były najważniejszym wydarzeniem wczorajszej sesji. Jak się okazuje, decydenci z Rezerwy Federalnej na posiedzeniu w dniach 28-29 lipca br. wycofali się z deklarowanej wcześniej gotowości do podnoszenia stóp procentowych. Daje to szanse na przedłużenie okresu bardzo luźnej polityki pieniężnej w Stanach Zjednoczonych. Kurs dolara umocnił się po publikacji minutek, a para walutowa EUR/USD wróciła pod poziom 1,1900.

  • Kryzys zdrowotny poważnie wpłynie na działalność gospodarczą
  • Ścieżka rozwoju gospodarki jest “wyjątkowo niepewna”
  • Dolar zyskał na nieco bardziej jastrzębim przekazie FOMC

Koronawirus mocno wpłynie na gospodarkę

– Jeśli chodzi o perspektywy polityki pieniężnej po tym spotkaniu, wielu uczestników zauważyło, że zapewnienie większej jasności, co do prawdopodobnej ścieżki docelowego przedziału dla stopy funduszy federalnych byłoby w pewnym momencie właściwe – napisano w protokole FOMC.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4/5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Była to subtelna zmiana w stosunku do poprzednich minutek, wskazująca, że ​​decydenci chcieli zaostrzyć swoje tzw. instrukcje wyprzedzające „na nadchodzących spotkaniach”. Debata w zeszłym miesiącu obejmowała dyskusję na temat zobowiązania się do utrzymywania stóp procentowych w pobliżu zera do czasu osiągnięcia określonych progów inflacji lub bezrobocia, albo obu tych czynników.

Członkowie FOMC byli zgodni, co do tego, że kryzys zdrowia publicznego poważnie wpłynie na aktywność gospodarczą, zatrudnienie i inflacje w najbliższej perspektywie. Stwarza on także poważne zagrożenie dla średnioterminowych perspektyw gospodarczych.

Szef Rezerwy Federalnej (Fed) Jerome Powell, powiedział na konferencji prasowej, że ścieżka rozwoju gospodarki jest „wyjątkowo niepewna” i będzie zależeć od powstrzymania koronawirusa.

– Przekaz okazał się bardziej jastrzębi niż rynek zakładał, gdyż spodziewano się większej zgody w szeregach FOMC i szybszych zmian w polityce na rzecz złagodzenia nastawienia. Zaskoczenie doprowadziło do dostosowania pozycji w USD i redukcji narosłych zleceń sprzedaży. Impulsem do umocnienia dolara były też skok rentowności obligacji skarbowych USA – komentował Konrad Białas z TMS Brokers

Kurs dolara zyskuje, a wybicie na EUR/USD okazuje się fałszywe

Po wtorkowym wybiciu w górę ponad opór przy 1,1900 wydawało się, że para walutowa EUR/USD będzie kontynuować trend wzrostowy. Jednakże, dolar zaczął się umacniać podczas sesji amerykańskiej, a minutki FOMC dodały paliwa do jego aprecjacji, co zaowocowało powrotem Eurodolara pod kluczowy poziom.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
EUR/USD – wykres dzienny

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, środowy spadek o niemal 0,8 proc. zniósł zyski wypracowywane od początku tygodnia. Ponadto, wtorkowe wybicie zostało zakwestionowane, co ponownie odsłoniło niedźwiedziom drogę do kluczowej strefy wsparcia przy 1,17 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here