Naga Marketskurs dolara wzrośnie a euro spadnie po posiedzeniach FOMC i EBC? EUR/USD czeka na banki centralneDruga połowa tygodnia na rynku Forex upłynie nie tylko pod dyktando wyborów parlamentarnych w UK, ale również posiedzeń dwóch banków centralnych. Już dzisiaj o 20:00 inwestorzy poznają decyzję dot. stóp amerykańskiego FOMC, a w czwartek przed godziną 14:00 wnioskami z posiedzenia polityki pieniężnej podzieli się EBC. Jak oba wydarzenia wpłyną na kurs euro oraz dolara i czy inwestorzy mogą liczyć na przedświąteczny prezent od banków centralnych? Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz broker XM. 


FOMC – bez niespodzianek pod koniec roku, kurs dolara zyska?

Analitycy Deutsche Banku sugerują, że amerykański Fed nie powinien w tym tygodniu zmieniać polityki i prawdopodobnie utrzyma status quo. Z kolei eksperci z Danske Banku prognozują dalszy kurs popularnej pary walutowej EURUSD.

Spotkanie nie obejdzie się bez zainteresowania, ponieważ opublikowane zostanie najnowsze podsumowanie prognoz ekonomicznych, a uczestnicy rynku skupią się na wykresie punktowym, jak zwykle, oraz na wskazówkach, czy tendencje w dalszej polityce wśród członków się zmieniają. Piątkowy, solidny odczyt z rynku pracy prawdopodobnie da im pewność co do dalszej stabilnej perspektywy – wskazano w raporcie Danske Banku.

EBC i pierwsze posiedzenie Christine Lagarde. W Europie również bez zaskoczeń?

Już w czwartek, 12 grudnia, odbędzie się konferencja Europejskiego Banku Centralnego (EBC), pierwsza z Christine Lagarde na stanowisku prezesa. Analitycy w Danske Banku nie oczekują zmian w polityce EBC. Eksperci z UOB wskazują, iż większość środków stymulacyjnych zostało już wdrożone przez EBC w ostatnich latach, a w ocenie TDS, najbliższa obniżka stóp procentowych może mieć miejsce dopiero w marcu przyszłego roku. Z kolei bank MUFG oczekuje spadku pary walutowej EURUSD w rejon 1,0950.

 W strefie euro mamy bardzo ciekawy tydzień przed pierwszym spotkaniem z prezes Lagarde na czele. Nie oczekujemy żadnych nowych komunikatów politycznych, ale uważamy, że EBC formalnie rozpocznie długo oczekiwany przegląd strategii, choć nie przewidujemy podania określonego terminu. Nasz podstawowy scenariusz dotyczy znacznego przeglądu, który obejmie ponowne sformułowanie dotyczące inflacji „poniżej, ale blisko 2%”. Jednak jest jeszcze za wcześnie, aby ocenić konsekwencje rynkowe dotychczasowych działań – napisano w raporcie Danske Banku.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here