Naga MarketsBNP-Paribas-logoChoć do decyzji FOMC pozostało jeszcze kilkadziesiąt godzin, to już czuć przygotowania inwestorów przed rynkową zawieruchą jaka zwykle pojawia się przy okazji takich momentów. BNP Paribas, podobnie jak Goldman Sachs wczoraj, próbuje naświetlić swoim klientom czego można spodziewać się po oświadczeniu Komisji oraz jak na decyzję FOMC zareaguje EUR/USD.


Majowy raport non-farming payrolls pogrzebał szanse na czerwcową podwyżkę – oceniają analitycy BNP Paribas. Komisja nie będzie mieć innego wyboru jak utrzymać stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Prawdopodobnie nie doczekamy się również insynuacji kiedy podwyżka mogłaby nastąpić – czytamy w rekomendacji. Zdaniem banku, FOMC po tak szokująco niskim wyniku NFP będzie chciał śledzić spływające z gospodarki dane makroekonomiczne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Handluj walutami na rachunku zero spread od HotForex – sprawdź szczegóły

Utrzymanie przez Fed postawy wait and see działa na korzyść EUR, które najprawdopodobniej będzie nabierać wartości względem USD. Modele banku wskazują, że obecna sprawiedliwa wycena EUR/USD znajduje się 1,1450. Niemniej jednak uważamy, że powrót powyżej poziomu 1,14 na tyle mocno zachęci kupujących, że nie widzimy przeszkód by para powróciła w kolejnych tygodniach powyżej 1,1600.

EURUSDH4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here