Naga MarketsWczorajsze protokoły FOMC okazały się zaskakująco pozytywne dla dolara. Członkowie komitetu dyskutowali o rynku pracy, jako ewentualnej podstawie do wcześniejszej podwyżki stóp procentowych. W ostatnich miesiącach protokoły z posiedzeń komitetu były raczej nudne i mało interesujące. Inwestorzy znali, a analitycy prognozowali kolejne gołębie posiedzenia. Tym razem jest jednak inaczej, na co wskazywało już samo oświadczenie na – jeden członek FOMC, Charles Plosser, wyłamał się. Okazuje się, że większość członków komitetu widzi malejące ryzyko spadku inflacji, ale także rynek pracy odbiegający od normy. Natomiast występują różnice w poglądach co do tego, jak duży jest luz na rynku pracy.

Komitet dyskutował także o tym, jak i kiedy zakończyć QE. Wydaje się, że sposobem, który zyskał największe poparcie jest zaprzestanie reinwestycji środków z wygasających aktywów po pierwszej podwyżce stóp procentowych. Ponieważ komitet raczej nie będzie chciał sprzedawać MBS, skupione aktywa posiadane przez Fed będą kurczyły się w raz z ich zapadaniem. Jednak przed podwyżką stóp procentowych, członkowie FOMC chcieliby zobaczyć więcej dowodów na to, że czas jest odpowiedni.

Analitycy i komentatorzy zauważają, że protokoły są bardzo korzystne dla dolara. Mówią, że Fed zrobił krok w stronę podwyżek stóp procentowych i że teraz cała uwaga skupia się na zatrudnieniu, a szczególnie tym pełnoetatowym.

Protokoły FOMC według zliczarki słów.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here