Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Ten weekend obył się bez kolejnych testów pocisków rakietowych Korei Północnej. W momencie, gdy Pyongyang coraz głośniej grozi obróceniem Stanów Zjednoczonych w pył i proch, redakcja CNN dostała możliwość bliższego przyjrzenia się mieszkańcom KRLD. Jeśli macie wolną chwilę – obejrzyjcie ten materiał


Zrozumienie konfliktu, a przede wszystkim mentalności Koreańczyków z Północy z pewnością da nam lepszy pogląd na całą sprawę. Oczywiście, zdecydowanie lepszym wyznacznikiem tego co dzieje się na rynku jest obecny stan USD.

W poniedziałkowe przedpołudnie rynki skupiają się przede wszystkim na nadchodzącym oświadczeniu monetarnym FOMC. Już w tę środę poznamy decyzję Rezerwy, która z pewnością zaważy na wycenie dolara amerykańskiego. Ten, dość wyraźnie tracił na tle pozostałych walut G10:

FOMC ma możliwość odwrócenia tego trendu. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że kadencja obecnej prezes Fed kończy się już w lutym. Zdaniem wielu, jej reelekcja zależeć będzie od najbliższych decyzji monetarnych FOMC.

Carney i Międzynarodowy Fundusz Monetarny

Tak jak wspominałem w kilku ostatnich przeglądach – bankierzy centralni mają moc kontroli nad rynkami finansowymi. Od 2009 roku byli oni przecież największymi kupującymi obligacji, ETFów czy innych aktywów finansowych, a ich apetyt na nie był jednym z najważniejszych czynników cenotwórczych ostatnich lat.

Sprawdź co na temat FOMC sądzi rynek. Skorzystaj z platformy eToro i dołącz do dyskusji

Dziś usłyszymy co do powiedzenie ma Mark Carney. Gubernator Bank of England przebywa właśnie w Waszyngtonie, gdzie będzie przemawiał w siedzibie Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Zdaniem wielu, Carney przyjął rolę lidera banków centralnych i jego słowa mogą zaważyć na przyszłych działaniach FOMC czy BoJ.

Chiny nie powstrzymały byków

Większość chińskich giełd kryptowalut zaczyna nowy tydzień od spadków. Spadki rozpoczęte od zakazania przez PBoC wszelkich ICOs powoli wygasają. Jak widzimy, bank centralny tak potężnego kraju jakim są Chiny jest w stanie zaszkodzić kryptowalutom, ale nie jest w stanie ich zniszczyć. Bitcoin spędził około 20 minut poniżej poziomu $3000 a już dziś testuje okolice $4000. Pozostałe coiny, takie jak Ethereum czy Litecoin zyskują nawet szybciej (odpowiednio 18% oraz 13%). Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here