Naga MarketsPoranny komentarz makroWczoraj opublikowane zostały minutki FOMC. Nie dowiedzieliśmy się jednak, czy we wrześniu dojdzie do podniesienia stóp procentowych. Dosyć gołębi wydźwięk raportu doprowadził do delikatnego osłabienia dolara. Dziś przed nami duża porcja danych z USA, więc można spodziewać się dalszych ruchów na parach związanych z dolarem.


Wyciek minutek FOMC przed czasem

W związku z wczorajszą publikacją raportu FOMC doszło do ciekawej sytuacji. Na 15 minut przed oficjalną publikacją doszło do wycieku ze strony Bloomberga. Wiadomo już, że nie ma jeszcze pełnej zgody na podniesienie stóp, wszystko zależy od nadchodzących danych makroekonomicznych. Zdaniem paru członków nie ma jeszcze dowodów na dobicie inflacji do celu. Jedna osoba chciała podnieść stopy już w lipcu. Czyli nic nowego, Komisja jest bardzo ostrożna przed podniesieniem stóp procentowych.

Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii

O godzinie 10:30 poznamy szczegóły dotyczące sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Według prognoz ma się ona delikatnie poprawić. Z szeregu danych najważniejsze będą:

  • Sprzedaż detaliczna bez paliwa (r/r) – prognoza 4,3%, poprzednio 4,2%.
  • Sprzedaż detaliczna (r/r) – prognoza 4,4%, poprzednio 4,0%.

Dane zza oceanu

Od południa nasze oczy będą zwrócone w stronę USA. O 14:30 poznamy dane dotyczące bezrobocia (oraz wyniki sprzedaży hurtowej z Kanady). Więcej danych czeka nas o 16:00:

  • Indeks wiodący (m/m) – prognoza 0,2%, poprzednio 0,6%;
  • Sprzedaż istniejących domów (m/m) – prognoza 5,44 mln, poprzednio 5,49 mln;
  • Indeks FED z Filadelfii – prognoza 7,00, poprzednio 5,70.

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here