Naga MarketsWyciąg słów z oświadczenia FOMC 30 lipca.

Wczorajsze posiedzenie FOMC budziło więcej emocji niż można się było spodziewać po randze wakacyjnego posiedzenia. Ostatecznie FOMC zmniejszył program skupu o kolejne 10 mld USD, a język dotyczący polityki monetarnej pozostał w tym samym tonie.

Bank of America zauważa, że opis wskaźników makroekonomicznych był nieco bardziej optymistyczny, jednak szybko skontrowano to informacją, że na rynku pracy wciąż występuje znaczne niewykorzystanie zasobów ludzkich. Taka gołębia niespodzianka tylko nieznacznie zachwiała dolarem, który pozostał byczy, szczególnie po dobrym wyniku PKB w II kwartale.BofA spodziewa się dalszego umocnienia USD w II połowie roku w wyniku przyspieszającego wzrostu gospodarczego w USA wspierającego popyt na dolara. Dalsza poprawa danych o zatrudnieniu i wynagrodzeniach może być konieczna dla istotnego wzmocnienia USD.

Niektórzy komentatorzy zauważają, że mimo wyraźnej poprawy w gospodarce i na rynku pracy, Fed pozostaje gołębi z coraz mniej zrozumiałych powodów. W ten sposób rynki mogą przestać zwracać uwagę na gołębie sygnały Fed, a skupić się na coraz lepszych danych.

Z kolei Nomura stwierdza, że nadchodzi przyspieszenie na USD podając, że część członków FOMC brzmiała w ostatnich wypowiedziach bardziej jastrzębio niż Janet Yellen, a ponadto Plosser przedstawił zdanie odrębne od wczorajszego oświadczenia komitetu. Ponadto zbliżamy się do końca skupu aktywów  i FOMC będzie musiał przedstawić dalsze instrukcje wyprzedzające, co może nie być łatwe. Zdaniem analityków Nomury zakończenie QE może przynieść pozytywne skutki dla zmienności w obrębie aktywów w USA i doprowadzić do wzrostu dynamiki samego dolara.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here