Naga MarketsFO Dębica: US naliczył 15,5 mln zł zaległości podatkowej za lata 2016-2017Firma Oponiarska Dębica otrzymała wynik kontroli celno-skarbowej przeprowadzonej przez Małopolski Urząd Celno-Skarbowy (US) w zakresie wywiązywania się z obowiązków płatnika podatku dochodowego od osób prawnych za lata 2016 oraz 2017, podała spółka. Przyjęcie wniosków US skutkowałoby obowiązkiem zapłaty łącznie 15,5 mln zł z odsetkami.

FO Dębica otrzymała wynik kontroli celno-skarbowej przeprowadzonej przez US

“W okresie objętym kontrolą spółka jako płatnik korzystała na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ze zwolnienia z obowiązku poboru podatku u źródła w odniesieniu do należności licencyjnych z tytułu umowy o pomocy technicznej i udzielaniu licencji. W wyniku kontroli US nie uznał prawa spółki do korzystania ze zwolnienia z poboru podatku u źródła” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przyjęcie wniosków wynikających z kontroli, dotyczących korzystania ze zwolnienia z obowiązku poboru podatku u źródła w okresie objętym kontrolą, skutkowałaby obowiązkiem zapłaty przez spółkę zaległości podatkowej w wysokości odpowiednio:

– za rok 2016: 7,3 mln zł wraz z odsetkami za zwłokę, które na dzień publikacji niniejszego raportu wynosiłyby ok. 2,8 mln zł

– za rok 2017: 8,2 mln zł wraz z odsetkami za zwłokę, które na dzień publikacji niniejszego raportu wynosiłyby ok. 2,5 mln zł.

Spółka ma 14 dni na ustosunkowanie się do wyniku kontroli i analizuje dalsze działania w odniesieniu do kontroli i jej wyniku. Zakończona kontrola celno-skarbowa może przekształcić się w postępowanie podatkowe, podsumowano.

Firma Oponiarska Dębica to polski producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company.Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here