Naga MarketsFMC to jeden z dużych amerykańskich koncernów działający w szeroko rozumianej branży chemicznej. Notowania spółki od połowy 2015 roku poruszają się w wyraźnym trendzie wzrostowym i w ostatnim czasie doszło do wybicia historycznych szczytów. To skłania domy maklerskie do podwyższania rekomendacji, co może zachęcać kupujących do zwiększenia aktywności.


Notowania FMC poruszają się w silnym trendzie wzrostowym już od dwóch lat. Co więcej, bykom w ostatnim czasie udało się wybić szczyty z początku 2014 roku. Obecnie mamy do czynienia z re-testem uprzednio wybitej bariery. Jeśli bykom uda się utrzymać ponad poziomem 84 USD, to można spodziewać się kontynuacji dotychczasowej sekwencji wzrostowej. Z drugiej strony zniesienie najbliższego wsparcia może otworzyć drogę na większą korektę. Kolejnym poziomem bronionym przez stronę popytową powinno być dolne ograniczenie kanału wzrostowego, które obecnie wypada w okolicy 79 USD.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Bank of America podwyższył rating dla spółki FMC z „gorsza od rynku” do „kupuj”. Dodatkowo cena docelowa dla akcji koncernu chemicznego została ustalona na poziomie 103 USD, czyli o niemal 16 USD więcej, niż wynosi ich aktualna wycena rynkowa. Główną przyczyną zmiany rekomendacji były nowe szacunki dla wyników sprzedaży firmy — obecnie prognozowany jest wzrost w tej kategorii za cały rok o 1-3%, podczas gdy dotychczas zakładano spadek o 1-3%Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here