Naga Markets


Biomasa, biowęgiel, biopaliwa… takie oto hasła zobaczymy na głównej stronie spółki FLUID SA. Na naszym rynku akcyjnym możemy znaleźć jeszcze kilka innych spółek związanych z szeroko pojętą ekologią. FLD wyróżnia się o tyle, że jest w moim mniemaniu trochę bardziej popularny niż inne, a co za tym idzie – jest bardziej płynny.  Im większa popularność spółki tym świeczki na jej wykresie mają większe znaczenie i są bardziej wiarygodne.

Jak się okazuje nie tylko spółki o dużej kapitalizacji i te o dużej popularności wśród inwestorów instytucjonalnych cieszą się uznaniem. Jest wiele miejsc w polskim internecie, gdzie wątek FLD króluje.

Analizę spółki FLD w sumie obiecałem jednemu z inwestorów indywidualnych i teraz chciałbym się wywiązać z obietnicy. Do dzieła:0810-fld-tyg

Tradycyjnie już zacznijmy od wykresu tygodniowego. Trend główny jest wzrostowy – mam tu na myśli układ swingów, który wywindował cenę na poziomy ponad 2,50 zł. Od tego momentu zaczął się trend średnioterminowy – spadkowy. Cena porusza się w nim, niczym w kanale spadkowym. Co widać znaczącego na wykresie? Czerwonym kółkiem zakreśliłem strefę zbiegających się w jednym miejscu oporów cenowych i dlatego nie dziwię się wystąpieniu świecy z długim górnym cieniem. Rozpatrując wykres z perspektywy kanału spadkowego, spodziewałbym się teraz spadku cen w jego dolne strefy, ale pamiętajcie, że najważniejsze są poziomy cenowe. A tu z kolei, kłania nam się wsparcie na poziomie 1 zł.

Zerknijmy na wykres dzienny:0810-fld-d Zdecydowanie pozytywnym sygnałem jest wsparcie /1/. Jest to konsolidacja przerywająca trend spadkowy. Śmiało możemy uznać, że wybicie ponad nią jest początkiem trendu wzrostowego krótkoterminowego. Innym pozytywnym sygnałem jest zwiększony wolumen na świeczkach znajdujących się powyżej wsparcia /1/. Przyznam szczerzę, że ciężko mi jednoznacznie ocenić przyszły ruch ceny. Z jednej strony stos oporów na wykresie tygodniowym a z drugiej kształtująca się na wykresie dziennym formacja przypominająca chorągiewkę i żeby nie było za prosto – spójrz na świeczkę spadkową z dnia 29-07-2015.

Podsumowanie:

Jeżeli nie możemy ocenić ogólnej sytuacji, skupmy się na krótszym odcinku wykresu i analizujmy go pod kątem sąsiednich swingów. 0810-fld-d1

Jest sekwencja wzrostowa. A osobiście będę obserwował poziom 1 zł. Jak się wybroni (gdy zobaczę na wykresie pro wzrostową świeczkę) będę wtedy szacował teoretyczny zasięg wzrostów.

Pozdrawiam serdecznie.


banner_z_kartamitokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Tylko wariat może uwierzyć w tą propagandę tej firmy Fluid S.A koszt wyprodukowania 1 tony i jej sprzedaży wynosi 990 zł co jest nie opłacalne w ENERGETYCE ZAWODOWEJ i nigdy żadna Elektrownia nie kupi tego produktu za te pieniądze można kupić kilka ton dobrego węgla nawet gdy by ten produkt mieszano z miałem to i tak jest deficyt dla Elektrowni ten opał Spółki FLUID S.A w Polsce nie ma zastosowania EKONOMICZNEGO może gdzieś w Afryce ale to utopia zysków jak widzę to nie ma, i nie będzie

  2. Pozwolę sobie wkleić także analizę kolegi z bankiera, wyglada to wszystko bardzo obiecująco…

    rzut oka na wykres FLUIDu i wedlug mnie jestesmy tuz po zakonczeniu korekcyjnego zygzka jako drugiej fali tak wiec wedlug teorii fal powinna nastapic teraz 3 fala wzrostowa wybijajca ostnie szczyty na poziomie 2,93 zakladajac ze fala 3 bedzie miala zasieg taki jak fala 1 cene docelowa tej fali mozna wyznaczyc na poziomie ok 10 zł… ( 15 krotny wzrost jak w fali pierwszej)
    nie wiem jak fundamenty tej spolki ale technicznie cos takiego mi wychodzi … jesli ktos zdecyduje sie na zakupy dobrze ustawic SL na poziomie 68 gr…
    wykres ponizej
    http://www.bankier.pl/forum/temat_fluid-technicznie-po-korekcie,17964201.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here