Naga MarketsPostacie celebrytów i gwiazd znanych z małego lub dużego ekranu często wykorzystywane są przez marki do promowania własnych produktów i usług. Wspomniany trend wykorzystują również przedsiębiorstwa kryptowalutowe pozyskujące finansowanie poprzez ICO. Jak wynika jednak z najnowszego komunikatu SEC, takowa działalność może być nielegalna.


Hilton, Fox i Mayweather powinni obawiać się potencjalnych zarzutów?

Osoby pilniej śledzące branżę ICO, która w ostatnim czasie stała się alternatywą dla finansowania społecznościowego z pewnością wiedzą, że niedawno aż trzy projekty zdecydowały się wesprzeć swoją kampanię marketingową sylwetkami znanych szerokiemu gronu odbiorców postaci. Mowa tutaj między innymi o Paris Hilton (LyndianCoin), Jamie Foxx (Cobinhood) oraz Floydzie Mayweatherze (Stox).

W następujący sposób Mayweather promował ICO Stox kilka miesięcy temu:

Jak tłumaczy SEC, niektóre projekty ICO ze względu na swoją formę powinny być kategoryzowane jako pełnoprawne instrumenty finansowe w związku z czym podlegają pod przepisy amerykańskiego prawa, które od czasu wielkiego kryzysu są bardzo restrykcyjne w zakresie papierów wartościowych.

W związku z tym każdy celebryta promujący initial coin offering musi informować odbiorców o naturze, zakresie projektu oraz wynagrodzeniu otrzymanym w zamian za promowanie danej marki. Brak takowych danych jest naruszeniem amerykańskiego prawa, również w zakresie instrumentów finansowych i ich oferowania bez posiadania odpowiedniej licencji oraz autoryzacji.

„Zachęcamy inwestorów indywidualnych do samodzielnego poszukiwania ICO o właściwym potencjale, a nie do wsłuchiwania się w opinie artystów, postaci ze świata sportu i innych celebrytów” – ostrzega SEC w swoim oświadczeniu.

Regulator jednocześnie ostrzega odbiorców materiałów reklamowych, że celebryci nie posiadają zazwyczaj odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia, aby odpowiednio ocenić rzetelność danego projektu, a ich działania zmierzające w kierunku promocji są w większości wypadków opłacone.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here