Naga MarketsOd lewej: Floyd Mayweather i DJ Khaled

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła zawodowego boksera, Floyda Mayweathera Jr. i producenta muzycznego Khaleda Khaleda znanego jako DJ Khaled za bezprawne reklamowanie ICO, które uważane jest za scam.

Jak twierdzi SEC, Mayweather nie wyjawił, że otrzymał pieniądze za promocję od trzech emitentów ICO (łącznie 300 tysięcy dolarów), w tym 100 tysięcy dolarów z Centra Tech. Od tej samej firmy 50 tysięcy dolarów otrzymać miał DJ Khaled.

W maju trzej współzałożyciele Centra Tech – Sohrab Sharma, Robert Farkas i Raymond Trapani zostali oficjalnie oskarżeni o prowadzenie nieuczciwego ICO, które w 2017 r. pozyskało od inwestorów 32 miliony dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Nie przyznają się, ale płacą kary…

Zarówno Mayweather jak i Khaled nie przyznają się do zarzucanych im czynów i zaprzeczają zarzutom, jednakże obaj zgodzili się na zapłatę kar i zrzeczenia się zarobionych pieniędzy. Mayweather ma zapłacić 300 tysięcy dolarów w ramach rezygnacji z uzyskanych nielegalnie dochodów, 300 tysięcy dolarów kary i 14.775 dolarów odsetek. Z kolei Khaled zapłaci 50 tysięcy USD zrzekając się pieniędzy z promowania ICO, karę w wysokości 100 tysięcy i 2.725 USD odsetek.

Ponadto Mayweather zgodził się współpracować przy dochodzeniu ws. Centra Tech oraz nie promować żadnych papierów wartościowych czy ICO w ciągu najbliższych trzech lat. Khaled ma przez dwa lata powstrzymać się od promowania papierów wartościowych.

Zobacz też: Celebryci promujący wątpliwe ICO staną przed sądem

Sprawę skomentował Steven Peikin z SEC:
“Inwestorzy powinni sceptycznie podchodzić do porad inwestycyjnych publikowanych w mediach społecznościowych i nie powinni podejmować decyzji na podstawie rekomendacji celebrytów. Wpływowe osoby z mediów społecznościowych to często opłacani promotorzy, a nie profesjonaliści zajmujący się inwestycjami. Promowane przez nich papiery wartościowe, niezależnie od tego, czy są emitowane tradycyjnie, czy też z wykorzystaniem blockchain mogą być oszustwem.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here