Naga MarketsŚląska Grupa Kapitałowa (SGK), która działa na rynku pośrednictwa nieruchomości oraz flipów, prowadzi emisję akcji w ramach equity crowdfundingu, której celem jest pozyskanie środków na dalszy rozwój spółki (zbiórka trwa do 3 maja). Z rozmowy przeprowadzonej na antenie Comparic24.tv. dowiesz się, czym przedsiębiorstwo wyróżnia się na tle konkurencji, dlaczego Śląsk jest atrakcyjniejszy od Danii pod względem prowadzenia tego typu działalności, a także usłyszysz odpowiedź na pytanie – czy koronawirus doprowadzi do załamania rynku nieruchomości w Polsce.


SGK chce pozyskać inwestorów. 2 miliony zł na flipy nieruchomości

Branżą nieruchomościową zajmujemy się od 2016 roku – wtedy założyliśmy spółkę SGK sp. z o.o., zajmującą się pośrednictwem wynajmu i sprzedaży. Na potrzeby działalności flippingowej, pod koniec 2019 roku powołaliśmy do życia nową spółkę – Śląska Grupa Kapitałowa S.A.. Do tego doświadczenia dodaliśmy ekipę remontową zaczęliśmy świadczyć usługi całościowe: zakup, remont „pod klucz” i sprzedaż lub wynajem – komentuje Victor Tromer, prezes zarządu SGK.

Emisja akcji SGK trwa do 3 maja 2020 roku i do tej pory spółce udało się zebrać ponad 650 tysiące z planowanych niemal 2 milionów złotych. W ramach equity crowdfundingu spółka chce zaoferować maksymalnie 25% udziałów w projekcie, który do tej pory doprowadził do remontu 21 mieszkań oraz przeprowadzenia ponad 300 transakcji na kwotę około 52 milionów złotych.

Z pozyskanych środków 30% zostanie zainwestowane w zakup kawalerek przeznaczonych do remontu, 20% na kawalerki niewymagające remontu do dalszej odsprzedaży, 30% na zakup mieszkań z przeznaczenie do przerobienia (z kawalerki na dwupokojowe), a pozostałe 20% na kupno mieszkań wielopokojowych. Zakupione nieruchomości będą znajdowały się na terenie Rudy Śląskiej, Świętochłowic i Zabrza.

Reasumując wszystkie dostępne dane z rynku, można wnioskować, że Polacy chcą posiadać własne mieszkania. Jeśli ich nie stać i nie posiadają zdolności kredytowej, dużo uwagi przywiązują do jakości wynajmowanych lokali. Coraz częściej nie chcą też ryzykować współpracy z niepewnymi wykonawcami, dlatego mieszkania “pod klucz” są idealnym wyborem. A właśnie to zapewnia Śląska Grupa Kapitałowa – komentowała Katarzyna Kochańska, dyrektor biura nieruchomości.

DOŁĄCZ DO EQUITY CROWDFUNDINGU

Śląska Grupa Kapitałowa (SGK) to istniejąca od 2016 roku prężnie rozwijająca się firma pośrednicząca w obrocie nieruchomościami. Od 2020 roku zajmuje się również flipami – czyli pozyskiwaniem mieszkań w atrakcyjnych cenach, do remontu i następnie szybkiej sprzedaży z zyskiem. Na jej czele stoi Victor Tromer – prezes zarządu Śląskiej Grupy Kapitałowej S.A. oraz Katarzyna Kochańska – dyrektor biura nieruchomości.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here