Naga Markets

Flexee chce mieć do 100 tys. użytkowników na koniec 2022 r. - wywiadWarszawa, 02.06.2022 (ISBnews/ ISBtech) – Flexee – spółka z portfela JR Holding – planuje mieć łącznie do 100 tys. użytkowników swojej aplikacji salary on demand do końca bieżącego roku, poinformował ISBtech CEO spółki Andrzej Nowak. Po osiągnięciu tego kamienia milowego zakłada przeprowadzenie rundy finansowania powiązanej z wyjściem za granicę.

“Naszym celem jest mieć na koniec roku podłączonych i aktywnych kilkadziesiąt tysięcy użytkowników w ramach współpracy z polskimi firmami. Szacujemy, że może to być ich nawet 100 tys. To będzie nasz pierwszy milestone. Na bazie tej trakcji chcemy zebrać większą rundę finansową A. Runda ta będzie powiązana z wyjściem na rynek europejski. Analizujemy już taki scenariusz” – powiedział Nowak w rozmowie z ISBtech.Zaznaczył, że plan spółki uwzględnia aktualne trendy w HR, gdzie usługa salary on demand właśnie wchodzi do Europy.

“Usługa ta w Europie rozwija się od ok. 2 lat, podczas gdy jest już bardzo mocno rozwinięta w krajach anglosaskich, w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Tam jest już kilka firm jednorożców, które potrafią zbierać rundy po 500 mln USD. Dlatego my też chcemy wejść do Europy i być na kilku rynkach. Docelowo, mamy ambicję być dużym i wysoko wycenianym podmiotem Zakładamy, że przeprowadzimy kolejny milestone, jakim jest duża runda, już na przełomie tego roku” – podsumował Nowak.

Pod koniec kwietnia JR Holding ASI podał, że podpisał z Flexee Group umowę inwestycyjną, która zakłada objęcie 1 334 nowo utworzonych udziałów, stanowiących 10% w kapitale zakładowym Flexee za kwotę 2 mln zł. Dodatkowo umowa przewiduje prawo pierwszeństwa JRH do objęcia kolejnych udziałów za kwotę kolejnych 2 mln zł w związku z kolejną rundą inwestycyjną w 2022 r. Umowa przewiduje również możliwość pozyskania finansowania przez Flexee w kolejnych rundach, w których JRH nie będzie brał udziału.

Flexee jest dostarczycielem aplikacji, która daje użytkownikom (pracownikom klientów Flexee) dostęp do wynagrodzenia w czasie rzeczywistym, tj. umożliwia wypłacenie pieniędzy za każdy przepracowany dzień, bez względu na rodzaj umowy, jaką pracownik zawarł z pracodawcą.

JR Holding ASI to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Spółka rozpoczęła proces przenoszenia notowań z NewConnect na główny rynek GPW.

Sebastian Gawłowski

NED

(ISBnews/ ISBtech)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza dolar | lotos gpw | kantorowy kurs korony czeskiej | giełda azoty | system blik | datawalk akcje prognozy | Aktualny Kurs Dolara Nowozelandzkiego |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here