Naga MarketsJak informowaliśmy wczoraj, jedna z głównych postaci stojących za projektem SegWit2x, Mike Belshe, poinformował w środę o zawieszeniu prac nad wdrożeniem kontrowersyjnej aktualizacji protokołu Bitcoin w związku z brakiem porozumienia społeczności oraz podziałem bloków w momencie aktywacji. Wiadomość początkowo wypchnęła BTC na rekordowe szczyty, doprowadzając chwilę później do załamania o niemal tysiąc dolarów.


Z $7900 poniżej $7000 w przeciągu kilkudziesięciu minut

Po rozrysowaniu historycznego szczytu na wysokości $7899 notowania Bitcoina w przxeciągu kolejnych pięćdziesięciu minut dynamicznie odwróciły (przy utrzymującym się wysokim wolumenie) i testowały poziom $6977. Przełożyło się to na spadek o $922 (lub 12%) będący jednym z najdynamiczniejszych w ostatnim czasie.

Źródło: BitcoinWisdom

Tak duże wahania ceny najpopularniejszej z kryptowalut odwzierciedalją potencjalny konflikt pomiędzy krótko- i długoterminowymi efektami zawieszenia SegWit2X. Hard fork doprowadziłby do podziału Bitcoina na dwa konkurencyjne blockchainy, a walka o dominację mogłaby być niezwykle „krwawa”. Giełdy kryptowalutowe były przygotowane na szereg problemów technicznych oraz prawdopobieństwo, że część użytkowników utraciłaby swoje środki ze względu na ataki hackerskie.

Bitcoin uniknął jak na razie podziału co w długiej perspektywie zachęci tak zwanych HODLerów – inwestorów z ekspozycjami na wysokich interwałach czasowych – do utrzymania lub zwiększenia dotychczasowych pozycji.

Z drugiej strony część analityków twierdzi, że oczekiwania na aktyację SegWit2x wpływały bezpośrednio na podbicie ceny Bitcoina w krótkiterminie, przycyczanijąc się do wzrostu łącznej wartości rynku. Podział blockchaina spowodowałby bowiem powstanie nowej kryptowaluty, a posiadacze Bitcoina otrzymaliby w tym momencie „darmowe” monety z konkurencyjnych bloków.

Po wczorajszych zawirowaniach próżno szukać w tym momencie śladu. Notowania ustabilizowały się ponad poziomem 7200 za jednego BTC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here