Naga MarketsMDAX
Od samego indexu największych niemieckich spółek jeszcze lepiej radzi sobie index spółek średnich. MDAX bardzo często wyprzedzał wydarzenia na DAX30 jego obecna mocna postawa sygeruje, że niedźwiedzie muszą jeszcze poczekać zanim przejmą niemiecki rynek. Analizując wolumen również trudno znaleźć ślady dystrybucji akcji.

MDAX ma miejsce do spadku nawet do poziomu 17500 co nadal będzie zwykłą korektą. Nadzieję na spadki stronie podażowej dają mocno wykupione wskaźniki.

Podobnie jak w przypadku DAX30 pojawiły się dywergencje na MACD (nie umieściłem tego na wykresie) oraz wskaźnik DTOSC tygodniowy, który na zakończenie tygodnia dał sygnał do spadków (widoczny pod wykresem).

MDAX

DAX FUTURE
Na mniejszym interwale H4 zauważyć można, że kontrakty na niemiecki index obecnie poruszają się we fladze (przerywana linia na wykresie). Stronie podażowej udało wybić się wzrostowy kanał w dół. W najbliższych dniach kluczowy będzie poziom 10700, którego trwałe przebicie da potencjał do korekcyjnego spadku nawet do poziomu 9900 (linia trendu od ostatniego dużego dołka, który był na poziomie 8370pkt 16 października 2014 roku). Po wybiciu flagi w górę do przejścia zostanie mocny poziom 11000.

DAX-futureConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here