Naga Markets

Fitch usunął ratingi mBanku z listy obserwacyjnej, potwierdził długoterminowy rating BBB-Warszawa, 26.08.2022 (ISBnews) – Fitch Ratings zdjął ratingi mBanku z listy obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym (Rating Watch Negative – RWN) i potwierdził długoterminowy rating emitenta BBB- z perspektywą negatywną, podał bank.

Usunięcie ratingów z listy RWN odzwierciedla opinię Fitch, że wpływ obniżonej oceny środowiska operacyjnego dla Polski wraz z presją wynikającą z ekspozycji Banku na walutowe kredyty hipoteczne nie są na tyle silne, by przesądzać o obniżeniu ratingów Banku. Rating Banku jest wspierany przez istotne wzmocnienie bazowej rentowności Banku i jego wysoką efektywność operacyjną” – czytamy w komunikacie.Według Fitcha, negatywną perspektywę ratingu długoterminowego uzasadnia nadal znaczące ryzyko pogorszenia profilu kredytowego banku.

“Może to wynikać z wyższego niż obecnie zakładanego napływu spraw wnoszonych przez kredytobiorców posiadających walutowe kredyty hipoteczne, ryzyka dalszej potencjalnej ingerencji organów Państwa w sektor bankowy oraz ryzyka głębszego spowolnienia gospodarczego, co mogłoby wywrzeć silniejszą presję na rentowność i pozycję kapitałową banku” – czytamy dalej.

Ponadto agencja obniżyła rating długoterminowy banku w skali krajowej do A(pol) z A+(pol) oraz wycofała rating wsparcia (support rating) i pułap wsparcia (support floor), jako nieistotne z punktu widzenia agencji, zgodnie ze zaktualizowanymi kryteriami ratingu banków z dnia 12 listopada 2021 r., podano także.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: zlotowki | kurs akcji lotos | giełda polenergia | stalprodukt kurs akcji | kurs dolara nowozelandzkiego nbp | dax notowanie | asseco cena akcji |

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułIndeks dolara (DXY) może dziś wzrosnąć do najwyższego poziomu od czerwca 2002 r., uważa ING
Następny artykułPKP Cargo negocjuje umowę na dostawy energii w 2023 r.
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here