Naga Markets

Fitch obniżył rating VR ING BSK do bbb, potwierdził IDR na A+ z perspektywą stabilnąWarszawa, 14.09.2022 (ISBnews) – Fitch Ratings obniżył rating Viability Rating (VR) ING Banku Śląskiego do bbb z bbb+ i usunął go z listy obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym (RWN), podała agencja. Fitch potwierdził też długoterminowy rating banku (IDR) na poziomie A+ z perspektywą stabilną.

Obniżenie VR i usunięcie z RWN odzwierciedla zwiększoną presję na profil kredytowy ING Śląskiego ze strony polskiego środowiska operacyjnego, które Fitch obniżył do bbb z bbb+ ze względu na wzrost ryzyka interwencji rządu w polskim sektorze bankowym” – czytamy w komunikacie.Analitycy Fitch wskazują, że długoterminowy rating IDR i rating wsparcia akcjonariuszy (SSR) ING Śląskiego są napędzane przez bardzo wysokie prawdopodobieństwo wsparcia ze strony ING Bank N.V. (AA-/stabilna/a+), ale są również ograniczone do dwóch stopni powyżej polskiego ratingu suwerennego (A-/stabilna), ze względu na ryzyko kraju, na które narażone są lokalne banki, biorąc pod uwagę rekordową ingerencję państwa w sektor bankowy.

Krótkoterminowy rating IDR banku na poziomie F1+ jest wyższą z dwóch opcji odpowiadających długoterminowemu ratingowi IDR na poziomie A+, ponieważ postrzegamy wsparcie akcjonariuszy jako bardziej pewne w najbliższym czasie. Stabilna perspektywa dla długoterminowego ratingu ING Banku Śląskiego odzwierciedla perspektywę dla polskiego państwa” – czytamy również.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem banku wyniosły 201,65 mld zł na koniec 2021 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs orange | kurs funta w kantorach | comarch akcje rekomendacje | rubel kurs | giełda lpp | wp akcje | notowania nasdaq na żywo |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułRainbow tours rekomenduje 1,5 zl dywidendy na akcje z zysków zatrzymanych
Następny artykułFitch obniżył rating VR Banku Handlowego do bbb+, utrzymał go na liście obserwacyjnej
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here