Naga MarketsZdaniem wiceprzewodniczącego Fed, Stanleya Fischera Stany muszą w tym momencie skupić się na pobudzaniu własnego wzrostu gospodarczego.
Zdaniem wiceprzewodniczącego Fed, Stanleya Fischera Stany muszą w tym momencie skupić się na pobudzaniu własnego wzrostu gospodarczego.

Po wczorajszych minutkach FOMC, rynek z niecierpliwością czekał na zaplanowane na dziś wypowiedzi członków Rezerwy Federalnej. Pytaniem, które zadawali sobie wszyscy brzmiało: czy po zaskakująco jastrzębim oświadczeniu Komisji ds. Otwartego Rynku, członkowie Fed mający prawo decydowania o stopach procentowych potwierdzą możliwość czerwcowej podwyżki? Jak na razie poznaliśmy stanowisko Stanleya Fischera. 


Zawiodą się jednak Ci, którzy oczekiwali jasnego przekazu ze strony drugiej najważniejszej osoby w Fed. Pełniący rolę wiceprzewodniczącego Fischer wygłosił krótkie przemówienie w nowojorskim Economic Club podczas którego nie odniósł się jednak do możliwości czerwcowej podwyżki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Stanley Fischer mówił za to sporo o wzroście gospodarczym Stanów Zjednoczonych. To właśnie od niego uzależnia dalszą normalizację polityki monetarnej Fed.

To czego w momencie niemal pełnego zatrudnienia i powrotu inflacji do zakładanego poziomu, potrzebujemy najbardziej to przede wszystkim wzrost gospodarczy – stwierdził przed zgromadzonymi w Economic Club. Jego zdaniem, coraz większą uwagę powinniśmy przykładać do tego jak w pozytywny sposób pobudzać gospodarkę do dalszego rozwoju, niż do tego aby za wszelką cenę podwyższać stopy procentowe.

Komentatorzy już wypatrzyli w wypowiedzi wiceprzewodniczącego Fed odpowiedzi na ostatnią decyzję agencji Moody’s, która obniżyła prognozy wzrostu gospodarczego Stanów Zjednoczonych do poziomu 2% w 2016 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here