Naga MarketsFirmy pożyczkowe w PolscePozabankowy sektor finansowy ma w Polsce długą historię. Dziś rynek jest jednak mocno rozdrobniony – działa na nim ok. 400 podmiotów. Dla pożyczkobiorców tak duża liczba pożyczkodawców może utrudniać wybór korzystnej oferty. Z tego względu prezentujemy największe i najdłużej działające na polskim rynku firmy pożyczkowe.

Monedo – ponad 2,8 mln klientów na całym świecie

Firma Monedo Polska należy do grupy Monedo Holding SSL GmbH i jest obecna nie tylko na rynku polskim, ale również rosyjskim, hiszpańskim i indyjskim. W efekcie intensywnej ekspansji, grupa może w tej chwili pochwalić się prawie 3 mln klientów na całym świecie. Specjalnością Monedo są ratalne pożyczki przez internet w wysokości od 1 500 do 20 000 zł na okres od 6 do 48 miesięcy. Jako jedna z nielicznych w Polsce firm z sektora pozabankowego Monedo ma ofertę dla klientów od 18 lat.

Klienci, którzy skorzystają z oferty Monedo, mogą liczyć na spersonalizowaną ofertę oraz dostęp do indywidualnego konta Moje Monedo. Za jego pośrednictwem można m.in. kontrolować spłatę zaciągniętego zobowiązania. Aby poznać propozycje Monedo, wystarczy przejść na jej stronę internetową – https://www.monedo.pl/. Znajdują się tam intuicyjne w obsłudze suwaki, za pomocą których można poznać wstępną ofertę pożyczki.

Co wyróżnia firmę Monedo? Jako jedyna firma pożyczkowa obecna na polskim rynku bierze ona udział w Ratach PayU 0 proc. Oznacza to, że klienci kupujący w sklepach internetowych czy na platformach sprzedażowych (np. Allegro) mogą skorzystać za jej pośrednictwem z zakupów ratalnych. Monedo finansuje zakup wybranych produktów (do 20 000 zł wraz z kosztami przesyłki), a klient spłaca zobowiązanie w dogodnych dla siebie ratach.

Vivus Finance – firma obecna w 17 krajach

Firma pożyczkowa Vivus Finance należy do grupy kapitałowej 4finance Group, która aktualnie jest aktywna w 17 krajach na całym świecie. Od 2012 r. Vivus Finance specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek przez internet. Oferta firmy prezentuje się następująco – proponuje ona pożyczki w zakresie od 100 do 7 500 zł na okres do 30 dni.

Mimo że Vivus Finance nie udziela pożyczek osobom od 18 lat (wymagane jest ukończenie 19 lat), to firma kusi pożyczką bez kosztów. Aby klient mógł skorzystać z tzw. pożyczki za 0 zł, w momencie składania wniosku o przyznanie środków jego nazwisko nie może widnieć w bazie klientów firmy. To wymóg bezwzględny, a każda kolejna pożyczka jest odpłatna.

W Vivus Finance o pożyczkę można wnioskować za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w różnych sklepach – Google Play, AppStore i Huawei AppGallery.

Provident – najstarsza firma pożyczkowa w Polsce

Firma Provident Polska, która należy do międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance, jest obecna na rodzimym rynku pożyczek pozabankowych od 1997 r. W efekcie dziś jest to najstarszy pożyczkodawca działający w sektorze pozabankowym. Na swojej stronie internetowej Provident chwali się, że od początku działalności zdobył zaufanie 4 mln klientów.

Aktualnie firma Provident oferuje klientom pożyczki online. Jeszcze kilkanaście lat temu specjalizowała się ona głównie w promowaniu pożyczek z obsługą domową. Mimo zmiany polityki i otwarcia się na kanały zdalne, Provident w dalszym ciągu utrzymuje 45 oddziałów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Ile i na jakich warunkach można pożyczyć w firmie Provident? Przez internet ten pożyczkodawca specjalizuje się w udzielaniu pożyczek ratalnych – klienci mogą wnioskować o kwotę od 300 do 15 000 zł na okres od 3 do 36 miesięcy. Z kolei osobom zainteresowanym pożyczką z obsługą domową firma proponuje pożyczki z ratą tygodniową lub miesięczną.

Profi Credit – ponad 130 oddziałów w całej Polsce

W branży pożyczek pozabankowych działa też firma Profi Credit. Na polskim rynku jest ona obecna od 2004 r. i w odróżnieniu od wyżej omówionych podmiotów w dalszym ciągu koncentruje się głównie na dystrybucji swoich produktów za pośrednictwem rozbudowanej sieci oddziałów – pożyczki online zostały uruchomione dopiero w 2018 r. Aktualnie placówek jest łącznie ponad 130, a klienci mogą zwrócić się do jednego z ponad 300 doradców finansowych.

Klienci zainteresowani ofertą Profi Credit mogą pożyczyć od firmy do 25 000 zł na okres do 48 miesięcy. Spłata zobowiązania odbywa się w miesięcznych ratach.

Osoby zaciągające pożyczki w Profi Credit przez internet mogą liczyć na dodatkowe profity – firma kusi punktami, które następnie można wymienić m.in. na odroczenie płatności raty lub obniżenie o połowę dwóch rat. Informacje o punktach zapisywane są na indywidualnym koncie klienta w Strefie Klienta.

Bocian Pożyczki – od 20 lat na polskim rynku finansowym

Marka Bocian Pożyczki należy do firmy Everest Finance S.A., która na polskim rynku pożyczek pozabankowych jest obecna od 2000 r. Firma specjalizuje się w oferowaniu pożyczek klientom z całej Polski. To, co wyróżnia tego pożyczkodawcę, to terenowa obsługa zobowiązań w miejscu wskazanym przez klienta – firma oferuje wyłącznie pożyczki z obsługą domową. Sprawna i szybka obsługa możliwa jest dzięki rozbudowanej sieci agentów – aktualnie dla spółki pracuje ponad 1 300 doradców klienta.

Mimo że marka Bocian Pożyczki nie proponuje pożyczek online, to wniosek o pożyczkę można złożyć na firmowej stronie internetowej tej marki. Aby otrzymać środki, konieczne jest jednak spotkanie z doradcą klienta. Chętni mogą wnioskować o pożyczki także telefonicznie i przez SMS.

Z uwagi na sposób udzielania pożyczek, firma Bocian Pożyczki wymaga od klientów przedstawienia zaświadczenia o dochodach. Doradcy klienta należy też okazać tytuł własności lokalu, np. umowę najmu lub imienny rachunek wystawiony przez dostawcę mediów.

Artykuł partneraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here