Naga MarketsFirmy kopiące bitcoina zyskały na giełdzie o wiele więcej niż sam BTCPomimo tego, że czołowe publicznie notowane firmy wydobywające bitcoina raportują straty w swoich zeznaniach finansowych, ceny ich akcji dramatycznie przewyższały wartości samego BTC w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

  • Bitcoin mining zapewnił spółką z sektora silny wzrost cen akcji
  • Co prawda ich wyniki finansowe prezentują straty, jest to jednak spowodowane bardzo dużymi inwestycjami w 2020 roku
  • Zdaniem ekspertów te mają owocować w 2021 i kolejnych latach pozwalając zdobyć dominująca pozycję na rynku wydobywczym

Bitcoin w tyle za wzrostem cen akcji spółek kopiących BTC

Występując w CNBC, wiceprezes Fundstrat ds. strategii aktywów cyfrowych, Leeor Shimron, podzielił się swoją analizą wyników rynkowych czterech największych publicznie notowanych firm wydobywczych – Marathon Digital Holdings, Riot Blockchain, Hive Blockchain i Hut 8, z których każda reprezentuje kapitalizację rynkową przekraczającą 1 miliard dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ciągu ostatnich 12 miesięcy Shimron odkrył, że zwrot z akcji firm wydobywczych wynosił nawet 5000%, podczas gdy BTC zyskał 900% w tym samym czasie. Nie jest zaskoczeniem, że akcje okazały się mieć “wysoką pozytywną korelację” z BTC.

Wszystkie z czterech wymienionych spółek pokonały w ostatnich 12 miesiącach zwrot, który generował w tym samym czasie bitcoin. Źródło: Tradingview.com

Badacz doszedł do wniosku, że na każdy 1% ruchu ceny BTC, akcje spółek wydobywających bitcoina poruszają się średnio o 2,5%. Jednak obserwacja ta odnosi się zarówno do ruchów cenowych w górę, jak i w dół, co oznacza, że akcje wydobywcze prawdopodobnie spadną z ponad dwukrotnie większą dynamiką niż BTC podczas niedźwiedzich tendencji rynkowych.

– Prawdopodobnie zostaną one mocno zdyskontowane, gdy bitcoin zacznie tracić na wartości – stwierdził Leeor Shimron.

Shimron przypisał dziką zmienność akcji brakowi regulowanych produktów inwestycyjnych dla rynku kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, spekulując, że “dopóki Bitcoin ETF nie zostanie zatwierdzony, inwestorzy mogą postrzegać publiczne spółki wydobywcze jako jedyny sposób uzyskania ekspozycji na bitcoina”.

– Ponieważ podstawowym źródłem przychodów tych spółek jest BTC, firmy te są fundamentalnie wzrostowo nastawione do branży cyfrowych aktywów – więc inwestorzy zasadniczo korzystają ze strategii „kilofa i łopaty” – komentuje Shimron. Wspomniana przez niego strategia zakłada, że inwestor nie szuka bezpośredniej ekspozycji na dany produkt lub aktywo tylko na producenta bezpośrednio związanego z jego rynkiem.

Shimron zauważył, że zakłócenia w łańcuchu dostaw podczas pandemii koronawirusa były korzystne dla czterech największych firm wydobywczych – które były w stanie zaopatrzyć się w sprzęt nowej generacji, taki jak seria koparek Antminer S19 firmy Bitmain.

– Poczyniły one ogromne inwestycje kapitałowe i działają ze stratą, aby przygotować się na obecną hossę. Budując swoją zdolność kasową i zwiększając dźwignię operacyjną, skutecznie osłaniają się przed konkurencją ze strony nowych górników. Zwiększyli więc swoje korzyści skali, aby utrzymać udział w rynku i uważam, że powinno to zaprocentować w przyszłości – podsumował Shimron.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza bitcoin | kurs pkn | sp500 index | kurs kryptowalut | bitcoin wykresy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here