Naga MarketsKurs funta dalej rośnie! Z Wielkiej Brytanii do UE trafiło już 7500 pracowników i 1,6 bln dolarów Ponad 7500 miejsc pracy w finansach i aktywa warte blisko 1,6 bln dolarów opuściło już Wielką Brytanię i trafiło do Unii Europejskiej (UE). Banki i firmy finansowe przygotowują się do pełnego Brexitu w styczniu 2021 roku, informują konsultanci z Ernst & Young. Jak radzi sobie dziś kurs funta?

  • Firmy finansowe z UK chcą zapobiec przerwie w świadczeniu usług klientom z UE 
  • Dublin jest najczęściej wybieraną lokalizacją dla hubów
  • Jak dotąd do UE trafiła jedynie niewielka część aktywów

Pełen Brexit coraz bliżej

Banki, ubezpieczyciele i zarządzający aktywami otworzyli nowe lub rozbudowali istniejące centra w UE, aby nadal obsługiwać swoich klientów, biorąc pod uwagę, że przyszły dostęp będzie bardziej ograniczony po zakończeniu okresu przejściowego 31. grudnia br..

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Najczęściej wybieraną lokalizacją dla przenoszonych aktywów należących do klientów z UE jest Dublin. Kolejne ważne huby na terenie Unii to Luksemburg, Frankfurt i Paryż.

Nadal jednak zarówno miejsca pracy i jak i wielkość realokowanych aktywów z sektora finansowego Wielkiej Brytanii stanowi ułamek całości. EY spodziewa się, że bliżej końca obecnego roku może ruszyć fala ogłoszeń dotyczących pracowników oraz operacji.

– Firmy muszą teraz zapewnić, że przynajmniej w minimalnym stopniu będą działać i będą mogły obsługiwać klientów 1 stycznia 2021 r. – powiedział Omar Ali, partner zarządzający usługami finansowymi w Wielkiej Brytanii w EY.

Kolejny dzień zysków funta w tym tygodniu

Notowania funta w relacji do dolara radzą sobie w tym tygodniu wyjątkowo dobrze. Bykom na parze walutowej GBP/USD udało już się odrobić straty z poprzedniego tygodnia.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Najbliższym celem dla wzrostów może teraz być okrągły poziom 1,3000. Zobaczymy jeszcze, jak funt zareaguje na finalny odczyt przemysłowego PMI z Wielkiej Brytanii (godz. 10:30).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here