Naga MarketskoparkaSzwajcarska firma inwestycyjna Final Frontier i globalna firma z rynku technologii blockchain Bitfury Group, która niedawno została wyceniona na 1 mld USD, ogłosiły w środę uruchomienie wspólnego regulowanego funduszu wydobywczego kryptowalut.

Obie firmy nie ujawniły jednak wielkości funduszu, który został opracowany przez Final Frontier dla inwestorów instytucjonalnych, którzy chcą pośrednio inwestować w kopanie bitcoinów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestuj w kopanie!

Kopanie bitcoinów wymaga odpowiedniej wiedzy i sprzętu. Kryptowalutowi górnicy bazują na tzw. koparkach, urządzeniach, które “wydobywają” cyfrowe waluty.

Bitfury, które to posiada mniejszościowy udział w szwajcarskim Final Frontier, przekazało w oświadczeniu, że dostarcza sprzęt i kompleksowe usługi dla nowopowstałego funduszu wydobywczego. Miejsca wydobycia, w których będzie rozmieszczony sprzęt, będą znajdować się w lokalizacjach obsługiwanych przez Bitfury.

Fundusz zainwestuje w aktywa, na które składają się zakłady górnicze, które mają jedne z najniższych na świecie kosztów energii elektrycznej i kosztów operacyjnych, w tym centra danych Bitfury.

Imraan Moola, współzałożyciel Final Frontier, powiedział, że firma uruchamia fundusz w korzystnym czasie dla inwestorów:

„Przy znacznie obniżonej cenie bitcoinów (…), ale rosnącym z każdym dniem zainteresowaniem instytucjonalnym, teraz może być dogodny czas na rozważenie inwestycji w wydobycie bitcoinów”.

Co dalej z bitcoinem?

Bitcoin wykazywał tendencję wzrostową w ciągu ostatnich kilku tygodni. Na wykresie widać już tzw. złoty krzyż, który może zwiastować kolejną hossę.

Ten rajd sprawił też, że wydobycie bitcoinów stało się bardziej opłacalne – twierdzi analityk kryptowalutowy Alex Kruger, zauważając, że zyski wzrosły od początku kwietnia. Napisał na Twitterze, że próg rentowności wydobycia bitcoinów waha się obecnie w granicach od 3 550 do 4 350 USD, podczas gdy cena bitcoina jest w przedziale ponad 5 500 USD. Zapewnia to zysk w wysokości 1 000 USD za każdy wydobywany bitcoin.

Bitfury pod koniec zeszłego roku pozyskało 80 milionów dolarów od inwestorów, w tym od banku handlowego założonego przez miliardera Mike’a Novogratza, byłego menedżera funduszy hedgingowych z Fortress Investment Group. To finansowanie popchnęło wycenę Bitfury do rekordowego 1 miliarda dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here