Naga MarketsRevolut

Firma QIWI i Revolut ogłosiły dzisiaj współpracę, której efektem będzie uruchomienie usługi Revolut w Rosji na infrastrukturze płatniczej QIWI. Partnerstwo zapewni dostęp do usług bankowych, technologii identyfikacji klienta i przetwarzania płatności oraz wydawania kart.


Firmy twierdzą że istnieje synergia w zakresie rozwoju dla konkretnej niszy produktowej. Chodzi o osoby ceniące oszczędność i efektywność, aktywnie podróżujące, zainteresowane transferami walutowymi.

W Rosji Revolut będzie świadczył bezpłatnie usługi finansowe dla osób fizycznych. Podczas fazy uruchamiania dostępna będzie podstawowa oferta produktowa, w tym aplikacja mobilna i wielo-walutowa karta VISA, która umożliwia dokonywanie płatności, przelewów pieniężnych i walutowych w 130 walutach, a także wypłat gotówki z bankomatów na całym świecie.

“Rosja jest atrakcyjnym rynkiem dla Revolut. Widzimy, że jest wielu użytkowników, którzy cierpią z powodu drogich i niewygodnych usług finansowych, zwłaszcza wymiany walut. Jesteśmy pewni, że przekroczymy milion użytkowników w ciągu pierwszych dwóch lat działalności. Co więcej, znaczna część naszego zespołu technologicznego znajduje się w Rosji i planujemy jego rozszerzenie w nadchodzących miesiącach” – skomentował Bogdan Uzbekow, z rosyjskiego oddziału Revolut.

Przelewy walutowe i pieniężne, a także wypłaty gotówki będą dostępne po kursie międzybankowym, bez prowizji.

Revolut działa od 2015 roku w Wielkiej Brytanii i UE, obsługuje prawie 2 mln osób i 30 tyś firm. W tym roku oprócz Rosji, Revolut ma zawitać do USA, Hong Kongu a nawet Australii.

„QIWI jest jedną z pierwszych rosyjskich firm, która wdrożyła szereg interfejsów API, które umożliwiają wykorzystanie infrastruktury do opracowywania projektów fintech. Teraz jesteśmy gotowi na międzynarodową współpracę, począwszy od partnerstwa z wiodącą europejską firmą fintech Revolut.” – powiedział Andriej Protopow, szef działu IT QIWI.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajnowsza paczka danych z Ameryki. USDCAD poniżej 1,29000
Następny artykułIvey PMI poniżej oczekiwań. Jak reaguje CAD?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here