Naga MarketsFirma obracająca 27 mld USD kupiła bitcoiny za 15 mln USDFirma inwestycyjna Ruffer z siedzibą w Londynie przenosi część swojego portfela aktywów na rynek bitcoina. Cel? Obrona przed dewaluacją oszczędności w postaci “zwykłych” pieniędzy.

  • Firma Ruffer to kolejny podmiot instytucjonalny, który zaczął skupować kryptowaluty. 
  • Powodem jest obawa przez utratą wartości oszczędności wyrażonych w walutach fiat.

Bitcoin w portfelu Ruffer

Firma, która zarządza aktywami o wartości około 27 mld USD, przeznaczyła 2,5 proc. swojego funduszu multi-strategicznego, czyli około 15 mln USD, na inwestycję w BTC. W notatce do akcjonariuszy opisano to jako “polisę ubezpieczeniową” przed inflacją walut fiat i dodatkową dywersyfikację obok kupna złota:

Te artykuły również Cię zainteresują
„Jest to przede wszystkim ruch obronny, wykonany w listopadzie po zmniejszeniu ekspozycji firmy na złoto. Ekspozycja na bitcoina jest obecnie równa około 2,5 proc. [naszego] portfela.

Postrzegamy to jako niewielką, ale skuteczną polisę ubezpieczeniową przed ciągłą dewaluacją głównych walut świata. Bitcoin dywersyfikuje nasze inwestycje w złoto i obligacje powiązane z inflacją, a także działa jako zabezpieczenie przed niektórymi ryzykami pieniężnymi i rynkowymi, które widzimy”.

Duzi gracze chcą BTC

Warto dodać, że w tym roku w BTC zainwestowały takie firmy jak MicroStrategy, MassMutual i PayPal. Ponadto, zgodnie z niedawnym raportem banku JP Morgan, wielu dużych inwestorów może zacząć sprzedawać złoto i kupować za ten kapitał bitcoiny.

JP Morgan zauważa:

„To, co sprawia, że ​​październikowa trajektoria przepływu [kapitału] do Grayscale Bitcoin Trust jest jeszcze bardziej imponująca, to kontrast z trajektorią przepływu [kapitału] dot. złotych funduszy ETF, które ogólnie odnotowały skromne odpływy od połowy października.

Ten kontrast potwierdza ideę dot. tego, że niektórzy inwestorzy, którzy wcześniej inwestowali w ETF złota, takie jak biura rodzinne, mogą postrzegać teraz bitcoina jako alternatywę dla złota.”

Bitcoin od wczoraj mocno drożeje. Dobę temu kosztował mniej niż 20 000 USD. Teraz aż 22 700 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here