Naga MarketsLogo ICO i kryptowalut oraz walutHiszpański startup kryptowalutowy trudniący się wydobyciem kryptowalut, CryptoSolarTech, zwróci 68 milionów dolarów zebrane podczas ICO. Jak wynika z oficjalnego listu wysłanego do inwestorów spółka starała się stworzyć kopalnię cyfrowych aktywów wykorzystującą energię solarną, nie udało jej się jednak uzyskać niezbędnych pzowoleń budowalnych.


Środki wrócą na rachunki inwestorów w przeciągu następnych 60 dni

Z oświadczenia wynika, że pomysłodawcy projektu zamierzają oddać wszystkie zebrane środki w przeciągu kolejnych 60 dni ostrzegając jednocześnie, że startup nie jest odpowiedzialny za jakiekolwiek transakcje kupna lub sprzedaży swoich tokenów po dacie 19 lutego.

W czerwcu 2018 roku, CryptoSolarTech zaprezentował własną kryptowalutę poprzez emisję w ramach ICO chcąc pozyskać środki na sfinansowanie nowego projektu. Minimalna wartość inwestycji została określona na 900 tysięcy euro, projektowi udało się jednak zgromadzić 6,5 tysiąca procent więcej środków niż początkowo zakładano.

W kolejnych miesiącach token stracił jednak praktycznie całą swoją wartość, dołączając do grona projektów, które ostatecznie okazały się niewypałem.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Wartość ICO w trzecim kwartale kurczyła się 5-krotnie

Raport CoinGeeko za trzeci kwartał ubiegłego roku nie ukazuje przychylnych liczb jeśli chodzi o finansowanie projektów w ramach ICO. Jak z niego wynika zainwestowane pieniądze w ICO zwykle przynosiły znacznie większą stratę.

W ujęciu kwartalnym, rynek krypto znacznie się skurczył. Dane za drugi kwartał ukazują 606 projektów, z czego sukcesem zakończyło się 267, a zebrane w ich ramach funduszy miały wartość 7,73 mld USD.

Z kolei w danych za trzeci kwartał widnieje 388 projektów ICO w tym 193 zakończone sukcesem, a wartość to 1,59 mld USD. W relacji do drugiego kwartału, wartość tej formy finansowania jest niemal 5 razy niższa. Należy jednak mieć na uwadze, że w poprzednim kwartale, znaczna część finansowania wygenerowana została dzięki EOS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here