Naga Markets

Firma LUG S.A. otrzymała tytuł Spółki Świadomej Klimatycznie Ogłoszono wyniki III edycji Badania Świadomości Klimatycznej Spółek organizowanego przez Fundację Standardów Raportowania, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych i Bureau Veritas Polska. W gronie firm, które otrzymały tytuł Spółka Świadoma Klimatycznie, po raz kolejny jest LUG S.A. Spółka uzyskała 8,33 punktów na 10 możliwych do zdobycia. Tym samym LUG S.A awansował z trzeciego miejsca w roku 2020,na miejsce drugie w 2021.

LUG S.A.uzyskał 8,33 punktów na 10 możliwych do zdobycia

Organizatorzy badania przeanalizowali 153 raporty spółek giełdowych podlegających obowiązkowi publikowania informacji niefinansowych, z czego ponad jedna trzecia (35 %) analizowanych firm nie uzyskało żadnych punktów, a tylko 44 osiągnęły wynik powyżej 2 punktów.  Zawartość raportu oceniano w oparciu o 10 kluczowych kryteriów. Trzy z nich dotyczyły polityk lub strategii spółek w odniesieniu do zarządzania kwestiami kryzysu klimatycznego oraz identyfikacji ryzyk i szans związanych ze zmianą klimatu, a siedem odnosiło się do raportowania emisji gazów cieplarnianych.– Trzeci rok z rządu uczestniczmy w badaniu świadomości klimatycznej firm i ponownie jesteśmy w gronie liderów. To ważny aspekt naszej działalności i cieszę się, że grono niezależnych ekspertów dobrze ocenia naszą pracę w tym obszarze. Zmiany klimatyczne są już faktem, a tegoroczne anomalia pogodowe tylko potwierdzają to, o czym naukowcy mówią od dawna. Niestety wyniki badania świadomości klimatycznej firm nie są optymistyczne. Chciałbym podkreślić, że LUG jest firmą odpowiedzialną społecznie, dlatego tak ważne jest dla nas to, jak nasza działalność wpływa na otoczenie. Tworząc nasze produkty zawsze mamy na uwadze,by były maksymalnie energooszczędne– podsumowuje wyniki badania Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej LUG S.A.

W tym roku średni wynik spółek w badaniu wyniósł 1,79 na 10 możliwych do uzyskania punktów i był o 0,08 punkta niższy niż przed rokiem. W tym gronie nota LUG S.A 8,33 punktów na 10 możliwych, jest wysoka.Warto też zaznaczyć, że najlepsza spółka osiągnęła wynik 8,50 punktów.Siedem spółek uzyskało wynik przekraczający 70 procent możliwych do uzyskania punktów są to: LUG S.A, CCC S.A., Wielton S.A, Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., LPP S.A.,oraz ASBICS ENTERPRISES PLC, BNP Paribas Bank Polska S.A. Tym samym firmy te otrzymały tytuł Spółka Świadoma Klimatycznie w roku 2021.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw giełda | najwyższy kurs jena | kurs akcji mercator | giełda mbank | akcje polenergia | cena akcji cdprojekt | hrywna kurs |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWIG20 złamał trend wzrostowy, a Dino Polska wybiło historyczne 347 zł
Następny artykułKurs euro do dolara (EUR/USD) spadnie poniżej 1,17 dol., uważają analitycy
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here