Naga Marketsnapis blockchain ułożony z klockówContents Protocol, koreański startup skoncentrowany na wymianie i rejestrowaniu treści, ogłosił, że zostanie zamknięty z powodu braku perspektyw biznesowych i niepewności regulacyjnej.

Koreańska firma, która stała za zdecentralizowaną platformą wymiany treści Contents Protocol, ogłosiła teraz, że ta ostatnia ​​zostanie zamknięta. W ramach startu zebrała aż 10 mln USD w ETH w grudniu 2018 r. Okazało się, że to i tak za mało, by projekt odniósł sukces.

Te artykuły również Cię zainteresują
Contents Protocol

Contents Protocol powstało m.in. w celu gromadzenia danych konsumenckich z koreańskich platform treści, takich jak WATCHA i WATCHA PLAY, i stworzenia lepszego ekosystemu produkcji treści. Firma nagradzała platformy i ich użytkowników za zebrane dane swoim własnym tokenem CPT.

Jednak ambitny pomysł firmy nie wypalił. Z czasem coraz trudniej było zachęcać konsumentów do udziału w procesie i we współpracy.

„Aby przezwyciężyć te ograniczenia [rynkowe], zespół przeszedł wiele prób i [popełnił sporo] błędów, ale po poważnych rozważaniach zdecydowaliśmy, że najlepiej byłoby położyć kres tej działalności i zwrócić nasze pozostałe aktywa posiadaczom CPT”

– powiedziała firma w ogłoszenie.

Po konsultacji z kancelariami prawnymi z Korei Płd. i Singapuru firma zdecydowała, że ​​wszystkie z zebranych zasobów zostaną rozdzielone między użytkowników. Firma pozyskała łącznie 29 333,77 ETH za pośrednictwem ICO. Ponieważ bieżąca podaż CPT wynosi nieco poniżej 3,2 miliarda tokenów, inwestorzy otrzymają około 0,84 ETH za 100 000 CPT.

Problemy startupów z rynku ICO

Przykład projektu jest świetnym dowodem na to, że innowacyjne startupy, które rozpoczynają działalność w okresie hossy, niekoniecznie dobrze radzą sobie potem na rynku – i to mimo błyskotliwego startu i zebrania wielkich kwot na inauguracje działania.

Do tego wszystkiego dochodzi kwestia regulacyjna. Przykładowo amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) do tej pory skazała wiele firm, które złamały prawo już na etapie samego ICO. Do tego nakazała wielu startupom zwrócić swoim inwestorom pieniądze za sprzedaż nieuregulowanych tokenów. W 2018 roku Pantera Capital Management oszacowało, że jedna czwarta ICO, w które zainwestowano, może zostać docelowo zmuszona do zwrotu środków swoim inwestorom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here