Naga Marketsflaga szwecjiCoinShares, największy europejski zarządca aktywów kryptowalutowych, oficjalnie wszedł na giełdę poprzez notowanie na Nasdaq First North Growth Market w Szwecji. Akcje firmy rozpoczęły handel pod symbolem CS o godzinie 9 rano czasu lokalnego w czwartek, 12 marca. Pierwszego dnia notowań zyskiwały nawet 26%, ostatecznie zamykając dzień z szesnastoprocentowym zyskiem.

  • CoinShares już wcześniej był obecny na lokalnym rynku między innymi dzięki serii swoich strukturyzowanych produktów ETP opartych o kryptowaluty
  • Spółka to największy w Europie kryptowalutowy dom inwestycyjny z ponad 4 miliardami dolarów w aktywach pod zarządzaniem
  • Ostatnio podmiot dodał do swojej oferty CoinShares Physical Ethereum (symbol: ETHE), który będzie oparty o cenę kryptowaluty ether.

 

Te artykuły również Cię zainteresują
CoinShares opublikował serię tweetów ogłaszając, że rozpocznie handel po “nadsubskrypcji w ramach IPO”. Firma rozpoczęła emisję akcji przed IPO w lutym, udostępniając akcje o wartości około 18 milionów dolarów. Ale do czasu ogłoszenia oferty 22 lutego, większość z tych akcji były już subskrybowana przez członków zarządu, zespół zarządzający, dotychczasowych akcjonariuszy, a także poprzez inwestycje zewnętrzne.

 

W dniu 10 marca CoinShares ogłosiła, że otrzymała formalną zgodę Nasdaq Stockholm AB na rozpoczęcie obrotu. Firma ujawniła również, że otrzymała łączne zapisy w wysokości 675 milionów koron szwedzkich (około 80 milionów dolarów), co oznacza, że w IPO do zakupu akcji zgłosiło się 447% więcej kapitału niż było dostępnych akcji. Spółka pozyskała również 2280 nowych akcjonariuszy.

Notowania CoinShares na wykresie 5-minutowym. Źródło; Tradingview.com

Jean-Marie Mognetti, dyrektor generalny CoinShares, powiedział, że wejście na giełdę stanowi “ważny i ekscytujący kamień milowy” dla spółki.

– Mieliśmy silną obecność w Szwecji i na Nasdaq Nordic od 2016 roku z naszą linią XBT Provider kryptowalutowych ETP, które obecnie mają ponad 4 miliardy dolarów pod zarządzaniem, i jesteśmy zachwyceni, że możemy rozszerzyć nasze zaangażowanie w Nasdaq w Szwecji dzięki dzisiejszemu debiutowi – komentował dyrektor CoinShares.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here