Naga MarketsFirma krypto chce kupić klub Hull City za 45 mln GBPKlub piłkarski Hull City A.F.C. z hrabstwa East Riding of Yorkshire (UK) może wkrótce zmienić właściciela, ponieważ międzynarodowi oferenci zainteresowani są przejęciem W ubiegły weekend Paul Duffen, były prezes Hull City AFC, ogłosił, że zamierza kupić klub przy wsparciu prywatnych inwestorów z Arabii Saudyjskiej.


Duffen podczas swojej kadencji doprowadził Hull City do pierwszego występu w Premier League, jednak zrezygnował w 2009 roku, a klub miał wtedy problemy finansowe. Jednak go gry weszli nowi gracze – Hull City Supporters Trust (HCST) i SportyCo, platforma crowdfundingowa bazująca na technologii blockchain.

SportyCo pozwala inwestorom na crowdfunding i inwestowanie w sportowców, płacenie za treningi i utrzymanie w zamian za dywidendy opierające się o sukcesy odnoszone przez atletów. SportyCo jest wspierane przez lokalny HCST oraz konsorcjum inwestorów z USA i Wielkiej Brytanii. Przygotowuje obecnie ofertę w wysokości 45 milionów funtów (58,9 miliona USD) na zakup klubu.

Dziennik Hull Daily Mail donosi, że jeśli SportyCo zakupi klub, jego fani zostaną uwzględnieni w strukturze własności klubu i dzięki temu będą mogli pracować z konsorcjum nad sprawami zespołu. Hull City gra obecnie w English Football League Championship, drugiej najważniejszej w hierarchii lidze rozgrywek piłkarskich w Anglii, zaraz po Premier League.

Krążą pogłoski, że CEO platformy SportyCo – Marko Filej spotkał się z właścicielami klubu, Assem i Ehabem Allamem i wysłał oficjalny list, by rozpocząć negocjacje. Z kolei przewodniczący HCST, Geoff Bielby oświadczył:
“Jesteśmy w 100% pewni, że to nowe i unikalne podejście polegające na łączeniu inwestorów instytucjonalnych i bazy fanów pozwoli nam osiągnąć zarówno nasze cele, sukcesy i stabilność AFC Hull City, które dadzą radość z oglądania rozgrywek. Ten model z pewnością będzie naśladowany przez inne kluby w przyszłości, a fani Hull City AFC są zachwyceni, iż będą wyznacznikami nowych trendów, a także, że jako fani biorą bardziej aktywną rolę działaniach klubu, który wspierają.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Doświadczenie Hull City z krypto

Hull City nie po raz pierwszy ma styczność z kryptowalutami. Już w 2014 roku, Rada Miasta Hull City uruchomiła coś, co mogło być pierwszą w historii kryptowalutą samorządu lokalnego, tzw. HullCoin. HullCoin został następnie przyjęty jako sposób nagradzania za pracę w ramach wolontariatu na rzecz miasta Hull przy założeniu, że mieszkańcy mogą zgłaszać się na ochotnika i otrzymywać nagrody w kryptowalutach, które następnie mogą być wydawane wyłącznie w lokalnej społeczności.

Zobacz też: Francuski klub PSG z własną kryptowalutą – “Tokenem Kibica”

Hull City jest również znane jako jedyne brytyjskie miasto z własną niezależną siecią telefoniczną i dostawcą usług szerokopasmowych. Redaktor sportowy Daily Mail Sports, James Smailey, skomentował pozytywną reakcję fanów po tym jak dowiedzieli się, że będą wieli swój wkład w piłce nożnej, gdy SportyCo uda się kupić klub. Zaznaczył, że negocjacje z grupą inwestorską Paula Duffena są na bardzo zaawansowanym etapie, a fani będą musieli poczekać do końca tego tygodnia, aby uzyskać więcej informacji na temat decyzji rodziny Allam, obecnych właścicieli kubu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here