Naga MarketsTajwański producent telefonów HTC pomimo, iż ostatnie lata nie były łatwe dla firmy nie zamierza jeszcze wywieszać białej flagi. HTC napotkał wiele problemów w branży tj. ogromna konkurencja rynkowa, duży asortyment produktów i cen. Sama redukcja pracowników w przeciągu kilku lat wyniosła ponad 14 tys. i obecnie firma zatrudnia niecałe 5 tys. Jednak w maju tego roku tajwańska firma ogłosiła, że pracuje nad telefonem opartym na technologii blockchain, a  na ostatniej konferencji w Hongkongu HTC zdradził pierwsze szczegóły dotyczące unikalnego telefonu. Czy to niepowtarzalna szansa dla firmy?


Zobacz również: Bitcoin pod ostrzałem ekonomistów

Nowy telefon już niebawem

W tym tygodniu na konferencji RISE w Hongkongu firma HTC oznajmiła, iż ich pierwszy telefon o nazwie Exodus, oparty na technologii blockchain będzie gotowy w III kwartale br. Ta informacja bardzo podekscytowała inwestorów,  gdyż w przeciwieństwie do dotychczasowych obrazków prototypów prezentowanych przez firmę data premiery daje bardziej rzeczywisty obraz postępów prac. Firma póki co nie mówi nic więcej o urządzeniu, ale Phil Chen, odpowiedzialny za rozwój biznesowy i korporacyjny na pytanie o koszt ich produktu odpowiedział, że powinien wynieść ok. 1000 dolarów.

Pracownik HTC odpowiedzialny za rozwój nowej technologii w firmie powiedział:

„W erze Internetu ludzie są bardziej świadomi swoich danych, co jest doskonałą okazją, aby umożliwić użytkownikowi rozpoczęcie posiadania swojej cyfrowej tożsamości. Exodus to świetne miejsce do rozpoczęcia, ponieważ telefon jest najbardziej osobistym urządzeniem, a także miejscem, z którego pochodzą wszystkie twoje dane.”

Zobacz również: Traderka BTC skazana na rok bezwzględnego więzienia

HTC będzie współpracował z firmami, które wykorzystują blockchain

HTC współdziała również z CryptoKitties, grą opartą na technologii blockchain, która pozwala graczowi zbierać i hodować wirtualne koty. Tajwański producent telefonów tak komentuje współpracę:

„Jest to znaczący pierwszy krok w kierunku stworzenia platformy i kanału dystrybucji dla twórców, którzy wytwarzają wyjątkowe produkty cyfrowe. Telefony komórkowe to najbardziej rozpowszechnione urządzenie w historii ludzkości o ogromnym potencjale. Współpraca z Cryptokitties jest początkiem stworzenia rynku z grami na telefon opartymi o technologię blockchain.

HTC chce także podjąć kooperację z firmą Bitmark. Jednocześnie obiecuje dzieleniem się większą ilością informacji na temat urządzenia w nadchodzących miesiącach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin pod ostrzałem ekonomistów: “Zmierza ku regulacyjnej otchłani”
Następny artykułPowstało Ontology 1.0.
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here