Naga MarketsRazer SoftMinerRazer, gigant z branży osprzętu komputerowego nie chce, by marnowały się zasoby w postaci kart graficznych należących do graczy komputerowych. W tym celu firma jest im skłonna płacić za wydobywanie kryptowalut przy użyciu tych kart.

Kopanie krypto za punkty

Do wydobywania kryptowalut posłuży oprogramowanie Razer Softminer, które można pobrać z oficjalnej strony Razera. Dzięki niemu, karty graficzne komputerów pozostających w bezczynności będą kopać kryptowaluty.

Jednakże coiny otrzymywane jako zapłata za wydobycie nie będą trafiać do właścicieli kart graficznych. Zamiast tego gracze otrzymają punkty lojalnościowe zwane “Silver”, które można wymienić na rabaty, na produkty Razer.

W rzeczywistości nawet sam Razer nie będzie dysponował wydobytymi kryptowalutami. Do tego bowiem posłużyć ma platforma GammaNow. Jak wynika z oświadczenia, to właśnie GammaNow zajmie się natychmiastową sprzedażą wydobytych kryptowalut.

Kontrowersyjny SoftMiner

Informacja o wydaniu oprogramowania SoftMiner pojawiła się w środę 12 grudnia i nie przeszła bez echa wśród użytkowników mediów społecznościowych. Zabrakło jednak pozytywnego odbioru, a zamiast tego pojawiła się dezorientacja.

Kopanie kryptowalut to proces wymagający znacznej ilości zasobów od komputerów z kartami graficznymi stworzonymi do renderowania najnowszych gier wideo. Sprzęt musi wykonywać ciężką pracę, a co za tym idzie zużywa do tego energię elektryczną. Czy to jednak idzie w parze z przyznawanymi punktami Silver? Wydaje się, że nie do końca.

Jak podaje Razer, w ciągu jednego dnia użytkownik oprogramowania SoftMiner może wygenerować nawet 500 punktów Razer Silver. To jednak nie wystarczy na zakup czegokolwiek z programu lojalnościowego Razer. Dla przykładu, na klawiaturę Razer Huntsman Elite potrzeba 280 tysięcy punktów Silver.

Zobacz też: Kopanie ETH w pojedynkę nie przynosi już zysków

Jeśli zatem nasza karta graficzna pozwoliłaby na uzyskanie 500 punktów dziennie, blisko 1,5 roku zajęłoby uzyskanie wymaganej ilości punktów Silver, by taką klawiaturę otrzymać. Trzeba przyznać, że to dość długi okres, dlatego też należy samemu policzyć czy energia elektryczna oraz koszt zużywającego się sprzętu jest w ogóle wart ‘wykopanej’ klawiatury (cena w Polsce to około 840 zł).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here