Naga Markets



Okres tegorocznych wakacji minął m.in. pod znakiem zdecydowanych działań twórców wyszukiwarek internetowych związanych z oprogramowaniem do kopania kryptowalut. W czerwcu firma Google zdecydowała się usunąć ze swojej wyszukiwarki skrypty umożliwiające kopanie kryptowalut, po czym przyszła kolej na aplikacje mobilne dostępne w sklepie Play. Miesiąc wcześniej na podobny krok zdecydowała się firma Apple, podobne rozwiązania wprowadziła też Opera. Tym razem do działania przystąpił Firefox.


Zespół Mozilla Foundation – firmy z siedzibą w Kalifornii, który stworzył przeglądarkę Mozilla Firefox, ogłosił 30 sierpnia w ramach wpisu na blogu, iż zamierza wprowadzić w niej szereg aktualizacji mających na celu poprawienie wydajności, wzmocnienie zabezpieczeń oraz zmniejszenie przypadków szkodliwych działań ze strony złośliwych użytkowników. W tym kontekście wspomniano o „skryptach do kopania kryptowalut”. Spółka zamierza rozprawić się ze stronami, które instalują tego typu kody na komputerach użytkowników oznajmiając, iż przyszłe wersje przeglądarki będą „z automatu blokować tego typu działania.” Początkowo funkcja ta zostanie uruchomiona w ramach Firefox Nightly w wersji testowej.

Te artykuły również Cię zainteresują





Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Wiceprezes ds. produktów – Nick Nuyen, w następujący sposób odniósł się do wspomnianych wyżej planów: „Inne strony wykorzystują skrypty do kopania kryptowalut, które w ukryciu wydobywają kryptowaluty na urządzeniu należącym do użytkownika. Tego typu praktyki wpływają na wizerunek sieci jako miejsca nieprzyjaznego dla ludzi.” Jego zdaniem posunięcia Mozilli mają dać klientom „głos” oraz „umożliwić użytkownikom Fiefoxa” sprawowanie większej kontroli nad tym, jak się poruszają po sieci.

Zobacz również: W Japonii aresztowano 16 osób w związku z cryptojackingiem Monero

Mozilla ujawnia swoje plany w kontekście ostatnich doniesień o wzmożonej działalności hackerów wykorzystujących oprogramowanie typy malware do nielegalnego wydobywania kryptowalut. Jak podała w zeszłym tygodniu w swoim raporcie firma Trend Mirco, w pierwszych 6 miesiącach roku 2018 wykryto prawie 790 tys. przypadków tzw. cryptojackingu (infekowanie stron internetowych lub sieci komputerowych nielegalnym oprogramowaniem do wydobywania kryptowalut). W analogicznym okresie zeszłego roku było ich zaledwie ponad 75 tys., zaś straty poniesione z tego tytułu mogą osiągnąć w 2018 roku nawet 1,5 mld USD.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here