Naga MarketsFirefox Quantum, najnowsza wersja przeglądarki internetowej o otwartym kodzie źródłowym Firefox, ma nową funkcję dot. prywatności, który chroni przed cryptojackingiem. Dowiadujemy się tego z postu na blogu Mozilli z dn. 21 maja.

Wcześniej Mozilla ostrzegała na blogu, że różne strony internetowe mogą instalować skrypty uruchamiające kopanie kryptowalut w tle na komputerze użytkownika, czyli tzw. cryptojacking.

Walka z hakerami

Aby zwalczać tego typu praktyki, Mozilla rozpoczęła współpracę z firmą Disconnect zajmującą się ochroną prywatności w Internecie. Wszystko to, aby utworzyć specjalną blokadę dla przeglądarki, która chroniłaby internautów przed takimi działaniami hakerów. Użytkownicy mogą teraz włączyć opcję, która blokuje potencjalne ataki krypto-hakerów, którzy usiłowaliby wykorzystywać moc obliczeniową do wydobywania kryptowalut.

Firefox Quantum ma również pomóc w walce z innymi przykrymi i niebezpiecznymi działaniami cyber-złoczyńców. Ma przykładowo chronić też przed monitorowaniem ruchów  użytkownika na komputerze i jego działalności w Internecie.

Cryptojacking

Cryptojacking to dokładnie termin używany do opisu złośliwej działalności w odniesieniu do wydobywania kryptowalut. Cryptojackerzy dzięki swoim skryptom złośliwego oprogramowania uzyskują dostępu do komputerów użytkowników w celu wydobywania kryptowalut, które następnie przekierowują do własnych portfeli.

Niepokojące dane liczbowe mówiące o tym, że w 2018 r. miało miejsce 13 milionów tego typu ataków, są ogromnym powodem do niepokoju i należy się nimi szybko zająć. Kaspersky Lab po raz kolejny wykonał wspaniałą pracę informując branżę o problemach, z którymi obecnie mamy do czynienia.

Z kolei firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem MalwareBytes 23 kwietnia napisała w swoim nowym raporcie, że pod tym kątem hakerzy w ostatnim okresie decydują się raczej na ataki na stronę biznesową, a nie na osoby fizyczne. Zgodnie z nowym raportem, liczba ataków na zwykłych konsumentów spadła o około 40%. Firmy są jednak z kolei poddawane atakom w większym stopniu, niż miało to miejsce wcześniej. Mowa tu o wzroście o około 7% w pierwszym kwartale 2019 roku. Nie jest to jakiś wielki skok, ale musimy mieć świadomość, ze skala zjawiska może rosnąć.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here