Naga Markets


Firefox Quantum, najnowsza wersja przeglądarki internetowej o otwartym kodzie źródłowym Firefox, ma nową funkcję dot. prywatności, który chroni przed cryptojackingiem. Dowiadujemy się tego z postu na blogu Mozilli z dn. 21 maja.

Wcześniej Mozilla ostrzegała na blogu, że różne strony internetowe mogą instalować skrypty uruchamiające kopanie kryptowalut w tle na komputerze użytkownika, czyli tzw. cryptojacking.

Walka z hakerami

Aby zwalczać tego typu praktyki, Mozilla rozpoczęła współpracę z firmą Disconnect zajmującą się ochroną prywatności w Internecie. Wszystko to, aby utworzyć specjalną blokadę dla przeglądarki, która chroniłaby internautów przed takimi działaniami hakerów. Użytkownicy mogą teraz włączyć opcję, która blokuje potencjalne ataki krypto-hakerów, którzy usiłowaliby wykorzystywać moc obliczeniową do wydobywania kryptowalut.

Firefox Quantum ma również pomóc w walce z innymi przykrymi i niebezpiecznymi działaniami cyber-złoczyńców. Ma przykładowo chronić też przed monitorowaniem ruchów  użytkownika na komputerze i jego działalności w Internecie.

Cryptojacking

Cryptojacking to dokładnie termin używany do opisu złośliwej działalności w odniesieniu do wydobywania kryptowalut. Cryptojackerzy dzięki swoim skryptom złośliwego oprogramowania uzyskują dostępu do komputerów użytkowników w celu wydobywania kryptowalut, które następnie przekierowują do własnych portfeli.

Niepokojące dane liczbowe mówiące o tym, że w 2018 r. miało miejsce 13 milionów tego typu ataków, są ogromnym powodem do niepokoju i należy się nimi szybko zająć. Kaspersky Lab po raz kolejny wykonał wspaniałą pracę informując branżę o problemach, z którymi obecnie mamy do czynienia.

Z kolei firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem MalwareBytes 23 kwietnia napisała w swoim nowym raporcie, że pod tym kątem hakerzy w ostatnim okresie decydują się raczej na ataki na stronę biznesową, a nie na osoby fizyczne. Zgodnie z nowym raportem, liczba ataków na zwykłych konsumentów spadła o około 40%. Firmy są jednak z kolei poddawane atakom w większym stopniu, niż miało to miejsce wcześniej. Mowa tu o wzroście o około 7% w pierwszym kwartale 2019 roku. Nie jest to jakiś wielki skok, ale musimy mieć świadomość, ze skala zjawiska może rosnąć.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here