Naga MarketsPłatności, blockchain, pożyczki i kredyty, regtech oraz insurtech, rynki kapitałowe, czy też zarządzanie finansoami przedsiębiorstw – rynek technologii finansowej (z ang. Fintech) rozwija się w Polsce coraz dynamiczniej, a z każdym rokiem pojawiają się na nim nowe podmioty. Anna Frankowska, przedsiębiorca i dyrektor Distibuted Academy, tłumaczy jak wygląda rynek fintech i czym Polska różni się pod jego względem od Londynu. Opowiada także o wyzwaniach i celach tej cały czas młodej branży na najbliższe lata oraz o przykładach bardzo udanych implementacji rozwiązań fintechowych w Wielkiej Brytanii.


W Europie i na Bliskim Wwschodzie funkcjonuje ponad 3,5 tysiąca startupów z branży fintech

Chociaż pod względem Fintech to cały czas Stany Zjednoczone są niekwestionowanym liderem, to liczba startupów działających na terenie Starego Kontynentu, gdzie razem z rejonem Bliskiego Wschodu funkcjonuje już ponad 3,5 tysiąca innowacyjnych firm świadczących usługi związane z finansami. W samym tylko 2019 roku na inwestycje w sektorze wydano ponad 50 miliardów dolarów.

W samym tylko Londynie funkcjonuje około 1600 fintechów, z czego 20 posiada status jednorożca, czyli posiada wycenę powyżej jednego miliarda dolarów. Natomiast w Polsce fintechów jest około 100, co pokazuje zdecydowaną różnicę pomiędzy tymi dwoma rynkami. Co więcej Polskie fintechy skupiają się głównie na rozwoju portfeli i bramek płatnościowych, przez co branża przynajmniej na razie jest bardziej okrojona – wyjaśniała na antenie Comparic24.tv Anna FrankowskaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro najmocniejszą walutą poniedziałku. EUR/PLN kosztuje 4,32 PLN, EUR/USD 1,11 USD
Następny artykułSzukamy, analizujemy, gramy” sentyment 02.03.2020 EUR/USD i USD/JPY
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here