Naga MarketsAmerykański Urząd regulacji sektora finansowego (FINRA) oskarżył dziś rezydenta Massachusetts, Timothy’ego Tilton’a Ayreo o oszustwo związane z bezprawną dystrybucją niezarejestrowanego papieru wartościowego w formie kryptowaluty o nazwie HempCoin. To pierwsza taka sytuacja, w której nadzór finansowy podejmuje działanie dyscyplinarne w sprawie kryptowalut.


Coraz więcej władz i urzędów w USA przyłącza się do walki z oszustwami związanymi z kryptowalutami. W dniu dzisiejszym Urząd Regulacji Sektora Finansowego (FINRA) ogłosił, że złożył skargę przeciwko Timothy’emu Tilton Ayre z Massachusetts, oskarżając go o oszustwo związane z niezgodną z prawem dystrybucję niezarejestrowanego papieru wartościowego w formie kryptowaluty o nazwie HempCoin. W tym przypadku FINRA po raz pierwszy wszczęła postępowanie dyscyplinarne dotyczące wirtualnych walut.

Według zarzutów wystosowanych przez FINRA, od stycznia 2013 r. do października 2016 r. Ayre próbował wabić inwestorów w swoją bezwartościową spółkę publiczną, Rocky Mountain Ayre, Inc. (RMTN) poprzez emisję i sprzedaż kryptowaluty o nazwie HempCoin – którą upublicznił jako “pierwszą miniaturową monetę zabezpieczoną zbywalnymi papierami wartościowymi” – oraz poprzez sfałszowane (oczywiści pozytywne) oświadczenia na temat działalności i finansów swoje spółki. RMTN był notowany na tak zwanym Pink Market rynku rynku pozagiełdowego i był przedmiotem obrotu poza rynkiem regulowanym.

Zobacz również: Kryptowaluty – rozwiązaniem dla klasycznych problemów branży bankowej

W swoich oskarżeniach FINRA twierdzi również, że w czerwcu 2015 r. Ayre kupił prawa do HempCoin i przetworzył je jako zabezpieczenie oparte na akcjach swoje spółki RMTN. Ayre wprowadził HempCoin’a do obrotu jako “pierwszą na świecie walutę reprezentującą własność kapitału” w spółce publicznej i obiecał inwestorom, że każda moneta będzie odpowiadać 0,10 akcji RMTN. FINRA obciąża Ayre “niezgodną z prawem dystrybucją niezarejestrowanego papieru wartościowego”, ponieważ ten nigdy nie oficjalnie nie zarejestrował swojej kryptowaluty – które jest wymagane.

Ponadto FINRA twierdzi, że od stycznia 2013 r. do października 2016 r. Ayre oszukiwał inwestorów w sprawie spółki RMTN, składając liczne fałszywe oświadczenia finansowe jawnie wprowadzając inwestorów w błąd oraz niezgodnej z prawem dystrybucji niezarejestrowanej wirtualnej waluty.

Może Cię zainteresować: Ponad 2/3 posiadających kryptowaluty planuje zwiększyć swoje zaangażowanie

Działania podjęte przez Amerykański Urząd Regulacji Sektora Finansowego są podejmowane przez władze USA w ramach zapobiegania i ograniczania oszustw związanych z kryptowalutami. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i Komisja ds. Obrotu Towarami i Kontraktami Terminowymi (CFTC) wszczęły już postępowania sądowe w sprawie fałszerzy kryptograficznych. Być może najbardziej znanym przypadkiem wszczętym przez SEC jest sprawa przeciwko PlexCorps i osobom za nią stojącym, jednak to pierwsza taka reakcja ze strony urzędu w sprawie jednostkowego przypadku prób wyłudzenia i niezgodnego z prawem obrotu niezarejestrowaną kryptowalutą. To sprawia, że sytuacja na rynku kryptowalutowym w najbliższym czasie pod wpływem zmian i świadomości organów państwowych na zagrożenia związane z oszustwami i wyłudzeniami może ulec diametralnej zmianie sprawiając, że środowisko wirtualnych walut będzie na najlepszej drodze do stworzenia bezpiecznych warunków inwestycyjnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here