Naga Markets
Amerykański Urząd regulacji sektora finansowego (FINRA) oskarżył dziś rezydenta Massachusetts, Timothy’ego Tilton’a Ayreo o oszustwo związane z bezprawną dystrybucją niezarejestrowanego papieru wartościowego w formie kryptowaluty o nazwie HempCoin. To pierwsza taka sytuacja, w której nadzór finansowy podejmuje działanie dyscyplinarne w sprawie kryptowalut.


Coraz więcej władz i urzędów w USA przyłącza się do walki z oszustwami związanymi z kryptowalutami. W dniu dzisiejszym Urząd Regulacji Sektora Finansowego (FINRA) ogłosił, że złożył skargę przeciwko Timothy’emu Tilton Ayre z Massachusetts, oskarżając go o oszustwo związane z niezgodną z prawem dystrybucję niezarejestrowanego papieru wartościowego w formie kryptowaluty o nazwie HempCoin. W tym przypadku FINRA po raz pierwszy wszczęła postępowanie dyscyplinarne dotyczące wirtualnych walut.

Według zarzutów wystosowanych przez FINRA, od stycznia 2013 r. do października 2016 r. Ayre próbował wabić inwestorów w swoją bezwartościową spółkę publiczną, Rocky Mountain Ayre, Inc. (RMTN) poprzez emisję i sprzedaż kryptowaluty o nazwie HempCoin – którą upublicznił jako “pierwszą miniaturową monetę zabezpieczoną zbywalnymi papierami wartościowymi” – oraz poprzez sfałszowane (oczywiści pozytywne) oświadczenia na temat działalności i finansów swoje spółki. RMTN był notowany na tak zwanym Pink Market rynku rynku pozagiełdowego i był przedmiotem obrotu poza rynkiem regulowanym.

Zobacz również: Kryptowaluty – rozwiązaniem dla klasycznych problemów branży bankowej

W swoich oskarżeniach FINRA twierdzi również, że w czerwcu 2015 r. Ayre kupił prawa do HempCoin i przetworzył je jako zabezpieczenie oparte na akcjach swoje spółki RMTN. Ayre wprowadził HempCoin’a do obrotu jako “pierwszą na świecie walutę reprezentującą własność kapitału” w spółce publicznej i obiecał inwestorom, że każda moneta będzie odpowiadać 0,10 akcji RMTN. FINRA obciąża Ayre “niezgodną z prawem dystrybucją niezarejestrowanego papieru wartościowego”, ponieważ ten nigdy nie oficjalnie nie zarejestrował swojej kryptowaluty – które jest wymagane.

Ponadto FINRA twierdzi, że od stycznia 2013 r. do października 2016 r. Ayre oszukiwał inwestorów w sprawie spółki RMTN, składając liczne fałszywe oświadczenia finansowe jawnie wprowadzając inwestorów w błąd oraz niezgodnej z prawem dystrybucji niezarejestrowanej wirtualnej waluty.

Może Cię zainteresować: Ponad 2/3 posiadających kryptowaluty planuje zwiększyć swoje zaangażowanie

Działania podjęte przez Amerykański Urząd Regulacji Sektora Finansowego są podejmowane przez władze USA w ramach zapobiegania i ograniczania oszustw związanych z kryptowalutami. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i Komisja ds. Obrotu Towarami i Kontraktami Terminowymi (CFTC) wszczęły już postępowania sądowe w sprawie fałszerzy kryptograficznych. Być może najbardziej znanym przypadkiem wszczętym przez SEC jest sprawa przeciwko PlexCorps i osobom za nią stojącym, jednak to pierwsza taka reakcja ze strony urzędu w sprawie jednostkowego przypadku prób wyłudzenia i niezgodnego z prawem obrotu niezarejestrowaną kryptowalutą. To sprawia, że sytuacja na rynku kryptowalutowym w najbliższym czasie pod wpływem zmian i świadomości organów państwowych na zagrożenia związane z oszustwami i wyłudzeniami może ulec diametralnej zmianie sprawiając, że środowisko wirtualnych walut będzie na najlepszej drodze do stworzenia bezpiecznych warunków inwestycyjnych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułS&P500, AUDUSD – Analiza techniczna rynków finansowych (11.09.2018)
Następny artykułBlok po 22 – 11 września 2018: AUD/JPY, GB
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here