Naga MarketsFinmaxFX dzwoni do polskich konsumentów. Uwaga na brokera z listy ostrzeżeń!„Zrób pierwszy krok do niezależności finansowej” informuje polskojęzyczna strona internetowa brokera FinmaxFX, który w ostatnim czasie coraz aktywniej poprzez połączenia telefoniczne zachęca polskich konsumentów do założenia rachunku handlowego i inwestycji w kontrakty różnicy kursowej (CFD). W związku z brakiem oddziału zlokalizowanego w Europie podmiot nie może jednak legalnie świadczyć swoich usług na terenie Starego Kontynentu, a w przeszłości trafiał między innymi na listę ostrzeżeń hiszpańskiej oraz litewskiej komisji nadzoru.

  • Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie, spółka Max Capital Limited obsługująca markę FinmaxFX jest autoryzowana przez nadzorcę z Vanuatu oraz organizację non-profit International Financial Market Relations Regulation Center
  • Broker kontaktuje się z konsumentami z polski telefonicznie i zachęca do założenia rachunku inwestycyjnego
  • Przed działalnością FinmaxFX pod koniec 2020 roku ostrzegał między innymi hiszpański regulator rynków finansowych CNMV

Uważaj na brokera FinmaxFX. Konsultanci dzwonią do polskich klientów

Na pierwszy rzut oka strona brokera FinmaxFX nie wygląda podejrzanie. Przyglądając się jej jednak dokładniej widać bardzo wątpliwą jakość tłumaczenia strony na język polski, a obawy budzić mogą również regulacje, które posiada podmiot. Oprócz licencji wydanej przez egzotyczną jurysdykcję Vanuatu platforma jest licencjonowana również przez International Financial Market Relations Regulation Center (IFMRRC), czyli niezależną organizację non-profit, na liście której znajduje się zdecydowanie więcej podmiotów nie cieszących się dobrą opinią wśród traderów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Polska strona FinmaxFX

Z informacji zawartych na stronie brokera wynika, że odpowiedzialną za realizację operacji finansowych brokera jest spółka Gatelinas UAB zarejestrowana na Litwie. Z rejestru prowadzonego przez Bank Litwy wynika jednak, że ani Gatelinas, ani Max Capital Limited nie mają autoryzacji niezbędnych do świadczenia usług inwestycyjnych na terenie kraju. Nawet jeżeli więc marka FinmaxFX jest licencjonowana w Vanuatu, to brak autoryzacji litewskiej uniemożliwia podmiotowi działanie na zasadzie paszportowania licencji w pozostałych krajach unijnych.

Co więcej, Gatelinas UAB oraz Max Capital Limited zostały wpisane 5 października 2020 roku na listę ostrzeżeń hiszpańskiego regulatora CNMV. Z dokumentu wynika, że podmioty nie mają autoryzacji pozwalających na świadczenie usług finansowych.

Redakcja Comparic.pl otrzymała informacje od zaniepokojonych czytelników, że w ostatnim czasie przedstawiciele FinmaxFX coraz częściej kontaktują się z polskimi konsumentami oferując swoje usługi. Z miejsca tego przestrzegamy więc przed zakładaniem rachunków i wchodzeniem w relacje z nieregulowanym na terenie UE brokerem, który nielegalnie próbuje zachęcać do skorzystania ze swoich produktów finansowych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here