Naga MarketsFirma Envion AG, startup z sektora blockchain znalazł się pod lupą FINMA (szwajcarskiego nadzorcy rynków finansowych).FINMA prowadzi dochodzenie w związku z podejrzeniem o naruszenie prawa bankowego przy sprzedaży tokenu ENV w ramach ICO. Envion w ramach ICO zebrał około 100 milionów franków od 30 tysięcy inwestorów.

“Dotychczasowe dochodzenia przeprowadzone przez FINMA wskazuje, że w ramach ICO, Envion AG przyjął depozyt w wysokości około stu milionów franków od ponad 30 000 inwestorów w zamian za emisję tokenów EVN w formie obligacji. 

FINMA nie będzie już komentować postępowania, dopóki nie zostanie one zakończone.” – czytamy w oświadczeniu

Dochodzenie sprawia, że mamy w opowieści o Envionie pojawiły się nowe okoliczności. Wcześniej bowiem ze strony twórców projektu pojawiły się informacje jakoby jego CEO –  Matthias Woestmann fałszował dokumenty, aby odciągnąć kontrolę nad firmą. . 

Niefortunnie, sprawa wypłynęła w czasie, gdzie szwajcarscy regulatorzy zaczęli obawiać się odpływu projektów kryptowalutowych ze swojego kraju. Nowe ‘blockchainowe firmy’ zaczęły się przenosić do bardziej przyjaznych państw, takich jak choćby Liechtenstein, Malta, Gibraltar i Kajmany, ponieważ w Szwajcarii banki odmawiały / zaprzestały prowadzenia kont dla projektów z obawy o łamanie praw bankowych.

Ze swojej strony FINMA opublikowała wytyczne dotyczące ICO na początku tego roku i stwierdziła, że ​​wspiera “poważnych innowatorów”, którzy ulokują swoje projekty w kraju, w którym mieści się “Crypto Valley”. Dodała jednak, że nie będzie siedzieć bezczynnie, podczas gdy twórcy ICO będą lekceważyć zasady zawarte w wytycznych.

Czytaj też: Szwajcaria zamierza traktować kryptowaluty jak instrumenty finansoweConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here