Naga MarketsW najnowszym odcinku programu “Biznes Plan” Dominika Pilacińska, Kierownik Wydziału Szkoleń Beneficjentów i Puntu Informacji Funduszy Europejskich z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych – opowiada o najnowszych konkursach, w których możemy otrzymać dofinansowanie dla naszego przedsiębiorstwa. Obecnie, najczęściej na wsparcie mogą liczyć mali i średni przedsiębiorcy w zakresie innowacji. Jak należy rozumieć innowacje? Jakie dodatkowe konkursy organizowane są przez MJWPU? Więcej szczegółów w programie.


Pojedynczy przedsiębiorca może uzyskać nawet 4 mln zł dofinansowania

Zakładając firmę często korzystamy z wielu dofinansowań. Nawet gdy firmę już posiadamy, zastanawiamy się czy możemy uzyskać jakieś środki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych to podmiot, który działa od 2007 roku. Obecnie jest instytucją pośredniczącą na lata 2014 – 2020. Program wspiera szereg inicjatych m.in. z zakresu rozwoju przedsiębiorczości, e-usług, ochrony środowiska, edukacji czy włączenia społecznego – oznajmił gość programu.

Do głównych zadań MJWPU należy:

  • Ogłaszanie konkursów;
  • Przyjmowanie i ocena wniosków o dofinansowanie;
  • Kontrola projektów;
  • Edukacja z zakresu Funduszy Europejskich.

Jednym z konkursów MJWPU są obecnie innowacje MŚP.

Aktualnie mamy dwa dostępne konkursy, jeśli chodzi o przedsiębiorców. Konkurs z zakresu innowacji dotyczy wprowadzenia na rynek nowych lub znacząco ulepszonych produktów bądź usług poprzez wdrożenie prac badawczo-rozwojowych – dodała.

Aby otrzymać dofinansowanie trzeba przede wszystkim złożyć wniosek w systemie elektronicznym MEWA. Alokacja na konkurs wynosi ponad 43 mln zł. Minimalna wartość projektu wynosi 400 tys. zł, maksymalna 4 mln zł.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here