Naga MarketsCEO kryptogiełdy Binance, Changpeng Zhao, w swoim blogu z 7 maja zatytułowanym „ICO – rozwiązanie nie tyle pożądane, co niezbędne” twierdzi, iż startupy finansowane w ramach ICO (Initial Coin Offering – odpowiednik oferty publicznej na rynku akcyjnym), radzą sobie o wiele lepiej niż fundusze Venture Capital (fundusze kapitału wysokiego ryzyka). 


Ponadto, jego zdaniem, pozyskiwanie funduszy poprzez ICO jest „100 razy łatwiejsze” niż za pomocą tradycyjnych metod Venture Capital – powołując się na swoje bogate doświadczenie oraz setki przeprowadzonych projektów. Jego zdaniem, dzięki temu powstanie 100 razy więcej porządnie dofinansowanych startupów.

Jednocześnie przyznał, iż sektor ICO znajduje się we wczesnej fazie rozwoju, przez co przypadki oszustw i niepowodzeń są zjawiskiem naturalnym. Ponadto większość inwestorów ma świadomość, że duża część ICO może skończyć się niepowodzeniem. Pomimo tego, że zdarzają się inwestorzy z sektora VC o dużym doświadczeniu w branży, większość z nich nie ma pojęcia, w co inwestuje. Brakuje im przede wszystkim know-how na temat startupów i technologii, które za nimi stoją.

Batalia sądowa pomiędzy Binance a Sequoia
i jej potencjalne konsekwencje dla spółek z branży krypto

Dalej podaje, iż również wiele tradycyjnie finansowanych startupów kończy się niepowodzeniem, większy odsetek startupów opartym na ICO ma szansę na sukces oraz że wiele firm z branży VC inwestuje w ICO. „Mają oni nosa do robienia kasy” i są bardziej „sprytni” od innych dużych organizacji publicznych; „szybko działający gracze zgarną niepomiernie wysokie zyski.” 

Autor: Mirosław WilkConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here