Naga MarketsZgodnie z danymi opublikowanymi przez Office for National Statistics (ONS) dynamika brytyjskiego PKB w pierwszym kwartale 2017 roku wyniosła +0,2% w stosunku do IV kw. 2016. Jest to odczyt, który dokładnie pokrył się z prognozami.


PKB r/r w górę, jednak poniżej oczekiwań analityków

Dokładne wyniki finalnego PKB Q1 2017 dla gospodarki brytyjskiej publikowane po 10:30 prezentowały się następująco:

  • PKB k/k: 0,2%, prognoza 0,2%, poprzednio 0,7%
  • PKB r/r: 2,0%, prognoza 2,0%, poprzednio 1,9%
Źródło: ONS

Jak widać dynamika w ujęciu rocznym pokonywała poziomy z Q4 2016, jednak w ujęciu kwartalnym wzrost dynamiki okazał się zdecydowanie mniejszy niż w przypadku IV kwartału 2016r. W efekcie, funt szterling osłabia się po publikacji danych makroekonomicznych.

GBPUSD H4

Śledź na bieżąco publikację danych makroekonomicznych. Dołącz do Rynków na Żywo portalu Comparic.pl!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAUDCAD – ponowny test wsparcia na 0.9924
Następny artykułInflacja strefy euro w dół, EUR/USD na sesyjnych minimach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here