Naga MarketsZ dzisiejszego (29.01) oświadczenia Filipińskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wynika, że ta opracowuje zasady regulowania transakcji na rynku kryptowalut. Jako powód podjęcia tych działań podaje się ochronę inwestorów oraz zmniejszenie ryzyka oszustwa.

Na konferencji prasowej, komisarz Emil Aquino odpowiedzialny w filipińskim SEC za egzekwowanie przepisów i ochronę inwestorów mówił: “Musimy działać, ponieważ ICO rozrasta się, szczególnie widoczne to było w 2017 roku. Chcemy wymyślić własny zestaw przepisów dotyczących tej kwestii.”

Aquino stwierdził, że regulacje dotyczące emisji i rejestracji kryptowalut mają zostać wprowadzone w tym roku. Inwestorzy powinni bowiem być chronieni w tym nowym obszarze możliwości handlowych.

Rozporządzenie dotyczące ICO będzie zawierać wytyczne dotyczące bezpieczeństwa cybernetycznego rynków kryptowalut, kwalifikowalność emitentów włączając w to przedstawicieli i wykorzystywane technologie, a także znajomość zagadnień finansowych wśród inwestorów – mówił Aquino.

Emil Aquino nie chcę, by na Filipinach miały miejsce takie przypadki, których już byliśmy świadkami, a mianowicie tworzenie ICO, a następnie ulatnianie się organizatorów przedsięwzięcia wraz z pieniędzmi pozyskanymi od inwestorów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here