Naga MarketsFilipińskie SEC ostrzega przed programami inwestycyjnymi, w tym jednym opartym na blockchainie Ethreum. Ponoć to schemat Ponzi’ego.

  • SEC z Filipin ostrzega przed jednym projektem z rynku kryptowalut.
  • Ponoć to scam.

SEC: uwaga na scamy!

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na Filipinach ostrzegła lokalne społeczeństwo przed osobami i grupami zaangażowanymi w “nieautoryzowane inwestycje i transakcje kryptowalutowe”. Informację podano w komunikacie z 1 lipca.

Filipińskie SEC ostrzega, że ​​osoby biorące udział w programach kryptowalutowych mogą zostać ukarane grzywną, 21 latami więzienia lub jednocześnie jednym i drugim.

[Kary] czekają na tych, którzy działają jako sprzedawcy, brokerzy, dealerzy lub agenci podmiotów zaangażowanych w nieautoryzowane programy inwestycyjne […] – napisano w komunikacie.

Dodano też, że chodzi też o “uczestniczących w incydentach cybernetycznych, które wykorzystują obecny kryzys powstały w wyniku wybuchu [epidemii] COVID-19, [którzy chcą] polować na społeczeństwo poprzez oszustwa, phishing, fałszywe wiadomości e-mail lub inne podobne działania.”

Trzy projekty

Władze filipińskie wymieniły również trzy nieautoryzowane programy kryptowalutowe: Forsage, RCashOnline i The Saint John of Jerusalem Knights of Malta Foundation of the Philippines, Inc.

Według filipińskiej SEC zarówno Forsage, jak i RCashOnline nie posiadają dziś niezbędnych licencji do działania na rynku finansowym. W związku z tym nie mogą przyjmować żadnych środków od ludzi ani wydawać umów inwestycyjnych i innych form papierów wartościowych.

Forsage, jak powiedziało filipińskie SEC, jest platformą crowdfundingową opartą na blockchainie Ethreum, a jego dochód jest generowany w zależności od liczby i wartości składek członkowskich, które ktoś zbiera. Całość kojarzy się z piramidą.

Forsage nie znajduje się również na liście giełd kryptowalut zarejestrowanych w filipińskim banku centralnym.

Z kolei wspomniana Fundacja Rycerzy Malty św. Jana z Jerozolimy, mimo że została zarejestrowana w SEC, nie spełniała koniecznych wymogów sprawozdawczych.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here