Naga Markets

Bitcoin cc, kryptowaluty ccFidelity Investments rozważa możliwość uruchomienia usługi związanej z handel Bitcoinami dla inwestorów indywidualnych swojej platformy maklerskiej. O doniesieniach tych poinformował The Wall Street Journal, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Firma ta ma już doświadczenie z krypto aktywami. Co więcej, była ona jednym z pierwszych przedsiębiorstw z głównego nurtu promujących kryptowaluty i technologię, która za nimi stoi.

Fidelity pozwoli inwestorom indywidualnym na handel BTC

Znana amerykańska międzynarodowa korporacja świadcząca usługi finansowe z siedzibą w Bostonie podobno przymierza się do uruchomienia nowej usługi związanej z Bitcoinami skierowanej do inwestorów detalicznych swojej platformy maklerskiej.Doniesienia te pojawiły się w The Wall Street Journal. Podobno informacje pochodzą od osób zaznajomionych z tą sprawą. 

Co ciekawe Fidelity kierowane przez dyrektor naczelną – Abigail Johnson było jedną z pierwszych firm z branży finansów znajdującą się w głównym nurcie, która promowała aktywa cyfrowe oraz technologię ją wspierającą. W 2015 r. zaczęła ona wydobywać BTC. 

Już w 2018 r. przedsiębiorstwo to pozwoliło na handel Bitcoinami funduszom hedgingowym oraz innym inwestorom instytucjonalnym.  Z kolei na początku 2022 r. umożliwiło ono swoim klientom korporacyjnym dodanie aktywów cyfrowych do planów emerytalnych. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Obecnie bostońska firma pracuje podobno nad wprowadzeniem kryptowalut na swoje ponad 34,4 mln rachunków maklerskich. Niektórzy z jej głównych konkurentów już dawno wykorzystali tę klasę aktywów, aby dotrzeć do nowego pokolenia inwestorów – przykładem jest tu, chociażby Robinhood Markets. 

XTB

Pogłoski o najnowszych planach Fidelity potwierdził niejako w poniedziałek jeden z pierwszych klientów instytucjonalnych tej firmy – Mike Novogratz stojący na czele Galaxy Holdings Ltd. Podczas przemówienia na konferencji SALT podkreślił, iż liczy na to, że te doniesienia okażą się prawdziwe. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułGiełdy kryptowalut – bezpieczeństwo środków inwestorów
Następny artykułAlbert ‘Longterm’ Rokicki ogłasza hossę pokoleniową, a WIG20 spada 2,5%
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here